Dziecko ma urazy głowy i wstrząs mózgu, jest w stanie ciężkim. Policja podejrzewa, że to ojciec pobił niemowlę. Śledczy uważają, że dziecko było maltretowane, a obrażenia mogły powstać w wyniku pobicia lub silnego potrząsania dzieckiem.

Prokuratorzy nie postawili zarzutów ojcu trzymiesięcznego chłopca. Twierdzą, że mężczyzna został przesłuchany. Śledczy nie mają jednak dowodów, które pozwoliłyby na postawieniu mu zarzutów.

Szef Prokuratury Rejonowej w Zakopanem prok. Zbigniew Lis powiedział, że przesłuchano także członków rodziny chłopca i nie udało się ustalić, w jaki sposób doszło do tego, że dziecko ma poważne obrażenia. Śledczy zabezpieczyli dokumentację medyczną i mają zamiar wystąpić do Zakładu Medycyny Sądowej o opinię w tej sprawie.

Jak informuje RMF, w tej rodzinie już wcześniej mogło dochodzić do przemocy. Prokuratura już raz zajmowała się przypadkiem pobicia starszego dziecka małżeństwa. Wiosną półroczne dziecko także trafiło do szpitala. Wtedy postępowanie zostało jednak umorzone.