"Zakończyliśmy 30. Finał WOŚP. Deklarowana, rekordowa kwota na zakończenie Finału to: 136 282 325 zł" - ogłosił rzecznik WOŚP. Rok temu, podczas 29. finału WOŚP zebrano prawie 127,5 mln zł. - na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy.

Hasłem tegorocznej zbiórki było "Przejrzyj na oczy". "Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje" - napisano na stronie WOŚP.

Czytaj więcej

"Przejrzyj na oczy". WOŚP zbiera pieniądze na dziecięcą okulistykę

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku w akcję zaangażowane były 1633 sztaby, w tym 90 sztabów zagranicznych. Finałom WOŚP towarzyszą akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Zwieńczeniem zbiórki było odbywające się o godz. 20 w niedzielę  "Światełko do Nieba".