Straż graniczna postawiła im zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy. Obywatele Bangladeszu zostali przekazani stronie czeskiej, a Irakijczyk trafił do ośrodka dla cudzoziemców.

Obcokrajowców odnaleziono w bułgarskiej ciężarówce na terenie stacji paliw w Warszowicach. Nie mieli oni przy sobie żadnych dokumentów.

Podczas przesłuchania dwóch z nich oświadczyło, że pochodzi z Bangladeszu, natomiast trzeci zadeklarował, że jest obywatelem Iraku.

Do naczepy ciężarówki dostali się w Rumunii przy pomocy przemytnika. Oświadczyli, że zamierzali dotrzeć do krajów Europy Zachodniej.

Policjanci przekazali imigrantów funkcjonariuszom z bielskiej placówki straży granicznej.Komendant placówki SG w Bielsku - Białej już wszczął w stosunku do nich postępowania administracyjne. Usłyszeli oni również zarzuty dotyczące przekroczenia granicy RP wbrew przepisom.

Obywatele Bangladeszu zostali przekazani stronie czeskiej w ramach umowy o readmisji. Z kolei zatrzymany obywatel Iraku został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.