Aktualizacja: 11.05.2025 15:00 Publikacja: 11.08.2023 20:53
Foto: Adobe Stock
Receptomaty to coraz popularniejsze portale internetowe, które umożliwiają uzyskanie recepty, często w awaryjnych sytuacjach, jak np. lekarz rodzinny lub prowadzący przebywa na urlopie lub zapomnieliśmy uzyskać receptę zanim skończyło się poprzednie opakowanie. Rozwiązanie wydaje się korzystne dla pacjentów, ale prowadzi również do wielu nadużyć.
Dlatego też Ministerstwo Zdrowia wprowadziło limity wystawionych recept w ciągu dnia: 300 e-recept dla 80 pacjentów w ciągu 10-godzinnego dnia pracy lekarza. To odpowiedź na działania części lekarzy współpracujących z receptomatami - jak wskazano Centrum e-Zdrowia zidentyfikowało 10 lekarzy, którzy wystawiali rocznie od 100 tys. do 400 tys. e-recept. - Dziennie ci lekarze wystawiali od blisko 300 do ponad tysiąca recept –zaznaczył na konferencji minister Adam Nidzielski. I dodał, że rekordzista, pracując 24 godziny na dobę, musiałby wypisywać 50 recept w ciągu godziny. - Mamy do czynienia z biznesem, a nie działaniem motywowanym troską o pacjenta – podkreślił Niedzielski.
Mój klient nie przyznał się do zarzucanych mu czynów; złożył oświadczenie dotyczące swojej kondycji zdrowotnej –...
Rzecznik Praw Pacjenta wypłaci pacjentowi najwyższą możliwą do przyznania sumę świadczenia kompensacyjnego z Fun...
Sąd Najwyższy uznał w środę częściowo skargi Karola Nawrockiego i Marka Jakubiaka, którzy zakwestionowali niektó...
Czy złożenie w akcie notarialnym nieprawdziwego oświadczenia stanowi przestępstwo? Sprawę, na kanwie historii z...
Wiemy, że maturzyści i ósmoklasiści często pragną sprawdzić swoje odpowiedzi zaraz po zakończeniu egzaminu. Dzię...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas