Rada Grudziądza podjęła uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta (sygn. akt: 68/2013).

Uchwałę zakwestionował wojewoda kujawsko-pomorski, ponieważ stosownie do art. 15 ust. 2 pkt 10 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym w planie miejscowym określa się obowiązkowo zasady modernizacji, rozbudowy i budowy systemów komunikacji i infrastruktury technicznej. Dodatkowo ustalenia te powinny zawierać określenie układu komunikacyjnego i sieci infrastruktury technicznej wraz z ich parametrami oraz klasyfikacją ulic i innych szlaków komunikacyjnych.

Tymczasem dla niektórych terenów dróg publicznych w mieście uchwała nie podaje żadnych ustaleń dotyczących ich szerokości w liniach rozgraniczających.

Określenie parametrów dróg w tekście planu miejscowego jest obligatoryjnym elementem uchwały.

Rada gminy jest uprawniona i zobowiązana do skonkretyzowania tego parametru poprzez wskazanie szerokości dróg w liniach rozgraniczających. Może to uczynić, określając minimalne szerokości zarówno w taki sam sposób,  jak podaje rozporządzenie ministra infrastruktury z 26 sierpnia 2003 r. w sprawie wymaganego zakresu  projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, ale może również wielkość tę ustalić inaczej, byle szerokość ta nie była mniejsza niż określona w rozporządzeniu – stwierdził organ nadzoru.