Obejmie on przeprowadzenie – 26 listopada w Szczecinie oraz 30 listopada w Koszalinie – bezpłatnych szkoleń i konsultacji z zakresu pozyskiwania i wykorzystania unijnych dotacji.
Aktualizacja: 23.11.2010 00:35 Publikacja: 23.11.2010 00:35
Obejmie on przeprowadzenie – 26 listopada w Szczecinie oraz 30 listopada w Koszalinie – bezpłatnych szkoleń i konsultacji z zakresu pozyskiwania i wykorzystania unijnych dotacji.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Rzeczpospolita
Obejmie on przeprowadzenie – 26 listopada w Szczecinie oraz 30 listopada w Koszalinie – bezpłatnych szkoleń i konsultacji z zakresu pozyskiwania i wykorzystania unijnych dotacji.
Nie należy zaległościami czynszowymi obciążać małoletniego dziecka lokatorów, które jako dorosły może żądać za sądowy wyrok odszkodowania - orzekł Sąd Najwyższy. I uwzględnił skargę nadzwyczajną rzecznika praw obywatelskich.
Jeżeli spadek trafia do osoby, która za życia zmarłego zachowywała się wobec niego niewłaściwie, czy wręcz wyrządziła mu krzywdę, może to rodzić poczucie niesprawiedliwości. Na taką okoliczność w prawie cywilnym przewidziano rozwiązanie w postaci niegodności dziedziczenia. Czym ona jest? Wobec kogo można ją stosować? Kto i z jakich powodów może uznać, że spadkobierca jest niegodny dziedziczenia?
W okresie styczeń–październik 2024 r. liczba dni absencji chorobowej wzrosła o 2,3 proc., a liczba zaświadczeń lekarskich o 3,4 proc. Aż 25,1 mln dni ubezpieczeni spędzili na L-4 z powodu zaburzeń psychicznych – wynika z danych ZUS.
Nawet lekarz, który przyjmuje pacjentów prywatnie, wystawi receptę na leki refundowane. Dzięki temu pacjent, który po prywatnej wizycie będzie chciał dostać bezpłatny lek, nie będzie musiał już iść po taką receptę do lekarza rodzinnego.
Zielone Orły 'Rzeczpospolitej': najważniejsze osiągnięcia nagrodzonych w 2024 roku
Sąd Okręgowy w Suwałkach "usunął" z umowy złotowego kredytu mieszkaniowego stawkę WIBOR i marżę. To oznacza, że spłacie ma podlegać jedynie kapitał - informuje Business Insider.
Polska może zostać liderem infrastruktury rowerowej w Europie, ale potrzebuje strategii, specustawy rowerowej i lepszej współpracy administracji – to wnioski z debaty zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. „Rzeczpospolita” była partnerem wydarzenia.
Region organizuje szereg akcji pomocowych, również skierowanych do dzieci i młodzieży.
W regionie odbył się kongres poświęcony dostępności w turystyce społecznej. Ukazał się także album „Dolny Śląsk po królewsku” w wersji dostosowanej dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Od przyszłego roku dla lokalnych władz wartość CIT wypracowana przez firmy działające na ich terenie będzie miała wpływ na samorządowe finanse – to efekt reformy, która zacznie obowiązywać od 2025 r.
Wszyscy byśmy chcieli, żeby ta wojna się skończyła. Tylko chcemy, żeby skończyła się sprawiedliwym pokojem. Z punktu widzenia Rzeszowa najważniejszy jest fakt utrzymania dalej bazy wojskowej NATO i obecności wojsk sojuszu w naszym regionie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Wydatki na oświatę pochłaniają coraz poważniejszą część budżetów samorządów. Finansowanie oświaty oraz powrót do odebranych kompetencji samorządowych to tematy do rozmów z rządem.
W Rankingu Samorządów 2024 zwyciężyły Dąbrowa Górnicza, Łeba i gmina Sulmierzyce. Czym się wyróżniły?
Gimnazjów nie przywrócimy. Ale obecny system małych szkół odpowiada potrzebom rodziców, a nie potrzebom uczniów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas