Jak podaje "Press", pozew dotyczy informacji zawartych w artykule "Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości, cz. 3. Sędziowie organizują hejt przeciwko prezes Sądu Najwyższego". Napisano w nim, że sędzia Konrad Wytrykowski miał w dyskusji w grupie Kasta w komunikatorze Whatsapp zaproponować akcję wysyłania pocztówek do Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf o obraźliwej treści.

Wytrykowski twierdzi, że Onet w tej i dalszych publikacjach, w których o sprawie wspominano, opierał się na nieprawdziwych i niezweryfikowanych informacjach, co naruszyło jego dobra osobiste.

Sędzia izby dyscyplinarnej SN żąda od wydawcy m.in. zadośćuczynienia w wysokości 100 tys. zł, usunięcia tekstów zarzucających mu udział w ministerialnej farmie troll, odnośników do nich oraz opisujących je postów z kont Onetu na Facebooku oraz umieszczenia przeprosin na stronie głównej Onetu, w "Rzeczpospolitej", po "Wiadomościach" TVP i "Faktach" TVN.

- W piśmie procesowym sformułowany jest także wniosek o zabezpieczenie powództwa w postaci nakazania RAS Polska umieszczenia informacji o toczącym się postępowaniu nad spornymi artykułami - informuje press.pl.