W dużych sądach czasem działa więcej niż jedno biuro podawcze. Jest to związane ze zlokalizowaniem wydziałów orzeczniczych w kilku miejscach.
I tak na przykład Sąd Okręgowy w Warszawie swoje wydziały ma przy ul. Chopina, Czerniakowskiej i w al. Solidarności, w dwóch ostatnich miejscach są też biura podawcze tego sądu. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga posiada wydziały orzecznicze umiejscowione w al. Solidarności oraz Sapieżyńskiej i w każdym z budynków jest biuro podawcze.
Zasady biurowości w sądzie określane są przez Ministra Sprawiedliwości, który w ramach swoich uprawnień wydaje, w drodze rozporządzenia, regulamin wewnętrznego urzędowania sądów powszechnych, a ponadto określa, w drodze zarządzenia, organizację i zakres działania sekretariatów sądowych oraz innych działów administracji sądowej.
Zgodnie z tym zarządzeniem do zakresu czynności biura podawczego należy przyjmowanie korespondencji wpływającej do sądu i znakowanie jej pieczęcią wpływu. Dlatego bezprawnym jest przyjęcie, że biuro podawcze przyjmuje korespondencję kierowaną tylko do niektórych wydziałów sądu.
Co więcej prezes sądu apelacyjnego lub okręgowego może zarządzić w biurze podawczym jednego z sądów przyjmowanie i wysyłanie korespondencji również dla innych sądów mieszczących się w tym samym budynku.