Reklama

Karina Knorps-Tuszyńska: Pracownicy chcą otrzymywać premie, gdy oddają krew

Firmom zdarza się unikać płacenia tzw. premii frekwencyjnej.
Karina Knorps-Tuszyńska: Pracownicy chcą otrzymywać premie, gdy oddają krew

Foto: Adobe Stock

Pracownicy jednej z firm co trzy miesiące otrzymują premię frekwencyjną, jeśli przez ten okres w każdym dniu pracy byli obecni. Premia ta nie należy się jednak osobom, które w związku z oddaniem krwi były nieobecne w pracy w dniu, gdy oddają krew, oraz w dniu następnym. Według pracowników jest to krzywdzące.

Marek Lewandowski, rzecznik Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, uważa, że nieprzyznanie premii za oddanie krwi jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego oraz wręcz naganne.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama