Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 06.12.2019 05:07 Publikacja: 05.12.2019 12:08
Foto: Bloomberg
Za Odrę wybiera się 70 proc. Ukraińców, którzy rozważają teraz pracę w innym kraju- wynika z listopadowego badania agencji zatrudnienia Otto Work Force, które objęło 500 zatrudnionych przez nią pracowników z Ukrainy. To o jedną trzecią więcej niż przed rokiem. Tej rosnącej popularności Niemiec sprzyjają nie tylko wysokie (na tle Polski) zarobki, ale i wchodzące w życie z początkiem 2020 r. przepisy imigracyjne, które otworzą niemiecki rynek pracy dla fachowców i specjalistów spoza Unii Europejskiej. Na drugim miejscu są Czechy, gdzie chce wyjechać 34 proc. tej grupy. Na trzecim Holandia.(23 proc.).
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Większość z Polek i Polaków uważa, że ich praca ma sens. Jednak połowa odczuwa w niej codzienny stres, a co czwa...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Choć niewiele firm w Polsce uregulowało korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji, to coraz częściej oczekuj...
Pracownicy z krajów Europy Środkowo-Wschodniej byli przez długi czas podporą niemieckiego rynku pracy, łagodząc...
W czerwcu stworzono w USA 147 tys. nowych etatów (licząc poza rolnictwem), podczas gdy średnio prognozowano, że...
Wdrażanie sztucznej inteligencji nie jest tylko kwestią technologii, ale też zarządzania zmianą i przekwalifikow...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas