Aktualizacja: 03.04.2017 06:50 Publikacja: 03.04.2017 06:45
Agata Łukaszewicz
Foto: Fotorzepa / Waniek Ryszard
Dziennik "Rzeczpospolita" w artykule zatytułowanym "Uber nie taki straszny" przynosi ważne informacje dla potencjalnych klientów taksówek. Otóż kierowcy taksówek szykują blokady autostrad, by zmusić rząd do działań przeciw Uberowi. Ale dane pokazują, że raczej nie mają powodów do protestu. Do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej taksówkarzy ma dojść na przełomie maja i czerwca - informuje "Rz".
Gazeta ma też dobre informacje dla pewnej grupy podatników. Chodzi o to, że (artykuł "Pracownik-twórca z mniejszym podatkiem") coraz więcej firm stosuje 50-procentowe koszty podatkowe dla inżynierów, informatyków, działów PR i marketingu. Czy twórcą może być księgowy, który opracował plan finansowy, albo członek zarządu, który jest autorem strategii rozwoju? Przedsiębiorcy coraz częściej występują o interpretacje, czy mogą do wynagrodzenia swoich pracowników zastosować 50-proc. koszty uzyskania przychodów. Skarbówka się zgadza, o ile zostaną spełnione warunki zawarte w ustawie o PIT oraz ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na stronach prawnych "Rzeczpospolitej" znalazła się też analiza poświęcona 20. rocznicy uchwalenia konstytucji. W analizie zatytułowanej "20 lat realnej i żywej konstytucji Rzeczpospolitej" gazeta pisze, że uchwalona 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe i przyjęta w referendum, a obowiązująca od października owego roku, Konstytucja RP na początku budziła duże spory, ale wciąż obowiązuje niemal bez zmian.
Kreml nieprzypadkowo wziął na celownik polski konsulat generalny w północnej stolicy Rosji. Uderza w ten sposób w miejscową Polonię, ale też w rosyjskie środowiska niezależne.
Spada liczba chętnych do repatriacji z Kazachstanu. To efekt porażki polskiego państwa.
Plan PiS był prosty: w dniu konwencji KO w Gliwicach pokazać, że Karol Nawrocki jest blisko ludzi, i to tych najbardziej poszkodowanych, a nie aktywu partyjnego. Strategia godna Jacek Kurskiego.
Pogłoski o śmierci Zachodu są mocno przesadzone. Paryż uderza w miękkie podbrzusze kremlowskiej propagandy. Kiedy Emmanuel Macron zamieszcza zdjęcie z wnętrza wyremontowanej katedry Notre-Dame i pisze „to jest Francja”, sprzedaje Putinowi fangę w nos.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Konwencja KO w Gliwicach miała pokazać impet w prekampanii Rafała Trzaskowskiego. Jednak nie tylko o energię uczestników tu chodziło, ale też o pokazanie, że kandydat KO i jego sztab wyciągnęli lekcję z przeszłości. I nie chodzi tylko o 2020 rok.
Dopiero po publikacji w „Rzeczpospolitej” Ministerstwo Obrony Narodowej obiecuje, że ruszą wypłaty dla właścicieli budynków, które zostały uszkodzone w czasie niskiego przelotu samolotu bojowego MiG-29 w pobliżu Malborka.
Przez ostatni rok główny ciężar działań i uwagi skupiony był na przywracaniu praworządności, choć z góry było wiadomo, że przy tym prezydencie para pójdzie w gwizdek. Jednocześnie w tym czasie nie zrobiono niczego, co by wydatnie poprawiło efektywność wymiaru sprawiedliwości.
Wojciech Jaruzelski zrozumiał, że duch historii wymaga od niego, aby odejść – odszedł. Publicznie stanął w prawdzie, nie mataczył, odważnie wziął na siebie odpowiedzialność za słabości czy niegodziwości systemu. Sęk w tym, że ta wyliczanka generalskich sukcesów to czysta fantazja.
Rząd Donalda Tuska „w sprawach, które są absolutnie zasadnicze – tzn. ochrony zdrowia, funkcjonowania sektora publicznego, inwestycji w mieszkalnictwo – zawiódł” – ocenił Adrian Zandberg, współprzewodniczący Partii Razem.
Chyba wchodzimy w taki czas, o którym nie śniło się nawet pisarzom science fiction.
Głosy młodych Polaków doprowadziły przed rokiem do tego, że powstał rząd Donalda Tuska. Dziś młodzi wyborcy nie są już tak entuzjastycznie nastawieni do Koalicji Obywatelskiej – pokazuje badanie, którego wyniki poznała „Rzeczpospolita”.
Myślę, że będzie zielone światło. Jest bardzo dobry klimat - mówiła w rozmowie z RMF FM minister ds. równości Katarzyna Kotula pytana o losy ustawy o związkach partnerskich.
Im więcej byłoby w rządzie PSL, tym więcej byłoby klimatu współpracy. Miałem poczucie, że w MON powinien być ktoś, kto umie współpracować z różnymi ośrodkami władzy, także z prezydentem - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier, minister Obrony Narodowej i prezes PSL.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas