Obowiązki Schymalli w TVP1 przejmie jej dotychczasowy zastępca Andrzej Godlewski, z którym była w konflikcie. Godlewski miał jej zarzucać niedostateczne informowanie o działalności prezydenta Komorowskiego, zwłaszcza w „Wiadomościach”. Także Małgorzata Wyszyńska podczas spotkania z prezesem TVP zrezygnowała z funkcji szefowej „Wiadomości". Jej obowiązki przejmie Karol Małcużyński, od lipca kierujący działem zagranicznym Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych TVP.
Zarząd miał większe oczekiwania w stosunku do anteny – wyjaśnia rzeczniczka TVP Joanna Stempień-Rogalińska – Telewizja Polska rozpoczyna dziś oficjalną procedurę naboru na stanowiska dyrektora Jedynki.
Kim była jej dotychczasowa szefowa, Iwona Schymalla? W kwietniu "Rz" zamieściła sylwetkę „Świętej Iwony z Woronicza”:
Jeszcze do niedawna kojarzono ją głównie z tematyką religijną i telewizją śniadaniową. Dziś Iwona Schymalla jako szefowa telewizyjnej Jedynki wzbudza już nie tylko pozytywne emocje.
Sympatyczna, łagodna, wszyscy uwielbiali z nią pracować. Nie sposób było jej nie lubić – oceniają zgodnie jej współpracownicy z wcześniejszego okresu. – Swoimi ostatnimi decyzjami postawiła na szali cały dotychczasowy nieskazitelny niemal wizerunek – uważa jeden z rozmówców. Ma na myśli decyzje dotyczące usunięcia z anteny Jedynki konserwatywnych dziennikarzy, takich jak Bronisław Wildstein, Anita Gargas, Joanna Lichocka, Jacek Karnowski, Stanisław Janecki. W wiosennej ramówce TVP 1 nie znalazło się też miejsce dla programu „Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego.