Jarociński sąd wydał wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku sprzed trzech lat na drodze krajowej nr 15 w Golinie. 19-letnia wówczas mieszkanka powiatu jarocińskiego jadąca renault kangoo doprowadziła do zderzenia z oplem corsa jadącym przeciwległym pasem ruchu. Kierowca opla, 44-letni mężczyzna, zmarł na miejscu w wyniku poniesionych obrażeń.

Zdaniem prokuratury, kobieta, jadąc od Krotoszyna w stronę Jarocina, nienależycie obserwowała przedpole jazdy, zjechała na prawe pobocze i wracając na drogę zjechała na przeciwległy pas jezdni, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem osobowym. Oskarżonej zarzucono nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jak informuje portal jarocińska.pl, kobieta twierdziła, że powodem zjechania na przeciwległy pas ruchu było kichnięcie. Nie przyznawała się do winy. Groziło jej do 8 lat więzienia.

Sąd Rejonowy w Jarocinie skazał kobietę na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Orzekł też zakaz prowadzenia pojazdów na okres czterech lat i dozór kuratora. Sprawczyni wypadku musi też zapłacić dwie nawiązki po 15 tysięcy złotych oraz ponieść koszty procesu, które wynoszą 6101,08 zł.

Wyrok jest nieprawomocny. Wniosek o jego uzasadnienie złożył obrońca i pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej.

Czytaj więcej

Zapadł wyrok ws. Polaka, który brał udział w śmiertelnym wypadku na Słowacji