Reklama

Konkurs UOKiK na najlepszą pracę magisterską

Rusza kolejna edycja konkursu UOKiK na najlepsze prace magisterskie poświęcone ochronie konkurencji i konsumentów. Na zwycięzców czekają m.in. nagrody pieniężne oraz praktyki w centrali lub delegaturze Urzędu.

Publikacja: 17.06.2016 10:23

Konkurs UOKiK na najlepszą pracę magisterską

Foto: 123RF

UOKiK zachęca studentów i absolwentów do zgłaszania prac magisterskich poświęconych następującym zagadnieniom:

- w zakresie ochrony konkurencji - praktyki ograniczające konkurencję, kontrola koncentracji oraz pomoc publiczna;

- w zakresie ochrony konsumentów - prawne i ekonomiczne aspekty ochrony konsumentów z wyłączeniem bezpieczeństwa produktów, odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, bezpieczeństwa żywności i żywienia oraz jakości wyrobów i usług.

Na prace obronione w terminie od 16 października 2015 r. do 15 października 2016 r. UOKiK czeka do 31 października 2016 r. (decyduje data wpływu). Wyniki zostaną ogłoszone w pierwszym kwartale 2017 r.

Autorzy trzech najlepszych prac w każdej kategorii otrzymają kolejno 5 tys., 2 tys. i 1 tys. złotych. Laureaci pierwszego miejsca mogą liczyć także na płatne, trwające maksymalnie trzy miesiące praktyki absolwenckie w centrali lub w jednej z delegatur UOKiK – w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie lub we Wrocławiu. Ponadto nagrodzone opracowania mogą zostać opublikowane w formie drukowanej lub umieszczone na stronie internetowej UOKiK.

Reklama
Reklama

Przy wyłanianiu laureatów Kapituła konkursowa bierze pod uwagę w szczególności jakość merytoryczną pracy, jej nowatorski i twórczy charakter oraz poziom edytorski.

Aby zgłosić pracę na konkurs należy wypełnić formularz i załączyć jeden egzemplarz pracy, jednostronne streszczenie oraz zaświadczenie wydane przez władze uczelni potwierdzające termin obrony i temat pracy.

Szczegóły znajdują się w regulaminach i wzorach dokumentów umieszczonych na stronie Urzędu.

Prawnicy
Waldemar Żurek nowym ministrem sprawiedliwości. Kim jest następca Adama Bodnara?
Administracja rządowa
Czy prezydent może odmówić powołania Waldemara Żurka? Wyjaśniamy
Sądy i trybunały
Barbara Piwnik: Nominacja dla sędziego Żurka zaostrzy podziały w środowisku
Prawo karne
Przywłaszczył pocięte drewno. Sąd Najwyższy: to nie kradzież drzewa
Prawo dla Ciebie
Trafiła do domu pomocy społecznej bez swojej zgody. Co orzekł Trybunał?
Reklama
Reklama