We wtorek 21 kwietnia o godz. 9. rozpocznie się 60-minutowy egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie. Po przerwie, o godz. 11. Przystąpią do egzaminu języka polskiego (90 minut). Następnego dnia, w środę od 9. będą zdawać egzamin z biologii, chemii, fizyki i geografii (60 minut), a o 11. - z matematyki (90 minut). Ostatniego dnia, w czwartek, skupią się wyłącznie na jednym językach obcych: poziom podstawowy od godz. 9., a rozszerzony od godz. 11.
W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony.
W 2015 r. do egzaminu gimnazjalnego zostało zgłoszonych 363 895 uczniów z 6 890 szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 2 125 000 arkuszach. Największa grupa gimnazjalistów (85 proc.) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym, a 80 proc. zdających przystąpi również do egzaminu z tego języka na poziomie rozszerzonym. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka na poziomie podstawowym przystąpi 12 proc. gimnazjalistów, a do egzaminu na poziomie rozszerzonym – prawie 4 proc. W przypadku pozostałych języków obcych wybory kształtowały się następująco:
• język francuski: poziom podstawowy (PP) – 0,3 proc.; poziom rozszerzony (PR) – 0,1 proc.
• język hiszpański: PP – 0,1 proc.; PR – 0,05 proc.