Do 12 maja innowacyjne firmy działające w branży HR mogą się zgłaszać do konkursu HR Tech Changer - wspólnego przedsięwzięcia Polskiego Forum HR i funduszu Pracuj Ventures. – Zapraszamy nie tylko start-upy - zaznaczają organizatorzy wyjaśniając, że konkurs ma zachęcić branżę HR do korzystanie z nowatorskich rozwiązań, a także ułatwić przegląd dostępnych na rynku innowacji, promując te, które mogą zwiększyć efektywność procesów HR.

Jak wyjaśnia Agnieszka Zielińska, dyrektor Polskiego Forum HR Polskiego Forum HR, szóstka finalistów HR Tech Changer będzie miała szansę zaprezentować swoje rozwiązania przed liderami rynku usług HR 30 maja w Krakowie, na spotkaniu PFHR. Wtedy też zostanie wyłoniona trójka laureatów, konkursu, którzy otrzymają wsparcie promocyjne tej organizacji zrzeszającej największe firmy z branży HR.

- Dla firm z sektora HR tech to niepowtarzalna okazja zaistnienia i zaprezentowania swojego rozwiązania przed liderami sektora usług HR, którzy mogą już niebawem stać się ich klientami – podkreśla Przemek Kadula, członek zarządu Polskiego Forum HR i prezes grupy Everuptive, do której należy m.in. platforma rekrutacyjna Talent Place.

Również Magdalena Trąba, starszy menedżer ds. inwestycji w Pracuj Ventures mówi o szansie, by podczas HR Tech Changer pokazać swoje rozwiązanie, skonfrontować je z potrzebami sektora usług HR i zostać zauważonym. - Dla wielu rozwiązań to może być istotny moment w ich rozwoju – podkreśla ekspertka Pracuj Ventures, funduszu CVC założonego przez Grupę Pracuj. Fundusz, który ruszył wiosną 2019 r., ma już na koncie kilkanaście inwestycji w spółki HR Tech, w tym Coders Lab, inhire.io, Gamfi, SeniorApp, Worksmile i PeopleForce.