Reklama
Rozwiń
Reklama

Włosi tęsknią za mocnym człowiekiem u władzy

Włosi szykują się do przedterminowych wyborów na początku przyszłego roku. Trudno wyobrazić sobie, by nie wygrała ich Liga Północna Matteo Salviniego.

Aktualizacja: 24.12.2019 04:52 Publikacja: 22.12.2019 18:45

Według sondaży 48,2 proc. Włochów jest gotowych oddać władzę „silnemu przywódcy”. Na zdjęciu Matteo

Według sondaży 48,2 proc. Włochów jest gotowych oddać władzę „silnemu przywódcy”. Na zdjęciu Matteo Salvini

Foto: AFP

Wpis na Twitterze Tommasa Nannicini z końca minionego tygodnia zelektryzował Wieczne Miasto. Senator Partii Demokratycznej ogłosił w nim, że zebrał wystarczającą liczbę podpisów, aby wymusić referendum w sprawie reformy parlamentu forsowanej przez rząd premiera Giuseppe Conte. Miałoby się ono odbyć latem przyszłego roku.

Zgodnie z włoskim prawem w okresie kampanii przed referendum organizacja wyborów parlamentarnych nie jest możliwa. Pozostało więc niewiele czasu, aby przeprowadzić głosowanie wedle starych zasad.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Polityka
Kongres podjął decyzję ws. publikacji akt ze sprawy Jeffreya Epsteina
Polityka
USA grożą wenezuelskiemu dyktatorowi. Kreml mu nie pomoże
Polityka
Wojna, której Ukraina nie potrafi wygrać. Z korupcją przegrywa tam każdy prezydent
Polityka
Benjamin Dousa: Możliwe, że Ukraina wejdzie do UE już za pięć lat
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Polityka
Kreml krąży wokół Australii - czy Rosjanie będą mieli bazę w Indonezji?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama