Reklama

Minister sportu Australii zapewnia: Nie kpiłam z otyłych

Minister sportu Australii Bridget McKenzie, wiceprzewodnicząca Narodowej Partii Australii przeprosiła za zdjęcie, które zostało zinterpretowane jako kpienie z osób z nadwagą.

Aktualizacja: 16.02.2019 21:06 Publikacja: 16.02.2019 19:35

Minister sportu Australii zapewnia: Nie kpiłam z otyłych

Foto: Twitter

arb

McKenzie została sfotografowana jak nadymając policzki i trzymając się za wydęty brzuch stoi na tle banneru informującego o "Narodowym szczycie otyłości" w Canberze - konferencji poświęconej problemowi nadwagi u Australijczyków.

McKenzie wyjaśniła, że jej zachowanie było spowodowane niestrawnością po śniadaniu.

"Kwestia otyłości jest sprawą, którą traktuje poważnie i nigdy nie trywializuję go - lub w żaden sposób nie stygmatyzuję (osób otyłych)" - napisała na Twitterze McKenzie.

"Szczerze przepraszam za to nieszczęśliwe zdjęcie, na którym pokazywałam jak mój żołądek zareagował na jajecznicę z jogurtem, którą właśnie zjadłam" - dodała.

Reklama
Reklama

W oświadczeniu wydanym w piątek senator podkreśliła, że dwie trzecie dorosłych i jedna czwarta dzieci w wieku od 5 do 17 lat ma nadwagę lub cierpi na otyłość.

Dodała, że bardziej narażeni na nadwagę i otyłość są mężczyźni, osoby o niskim statusie socjoekonomicznym, osoby z gorszym wykształceniem, Aborygeni i imigranci.

Polityka
Viktor Orbán gra Ukrainą o władzę. Pomóc ma sztuczna inteligencja
Materiał Promocyjny
Rekordy sprzedaży i większy magazyn w Duchnicach
Polityka
Tusk: Wygrywamy z Hiszpanami. Polska w europejskiej elicie
Polityka
Zabójstwo w Lyonie wstrząsa Francją. Lider skrajnej lewicy broni sprawców. Szykuje rewolucję?
Polityka
Donald Trump wygłosił orędzie o stanie państwa. Co mówił o wojnie Rosji z Ukrainą?
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama