Reklama

KO zapowiada udział w demonstracjach przeciw ustawie o sędziach

- Wsłuchując się w głos obywateli, który wzywa do tego, by w myśl hasła „Dziś sędziowie, jutro ty” będziemy wszędzie tam, gdzie Polacy będą upominać się o swoją wolność - mówił w Sejmie szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka.

Aktualizacja: 18.12.2019 12:29 Publikacja: 18.12.2019 12:12

KO zapowiada udział w demonstracjach przeciw ustawie o sędziach

Foto: tv.rp.pl

W środę w 150 miastach całej Polski o 18 mają odbyć się demonstracje przeciwko tzw. ustawie kagańcowej, represyjnej bądź dyscyplinującej, której celem jest wprowadzenie poważnych sankcji za wypowiadanie się sędziów w sprawach politycznych. Autorom zmian w ustawach o sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym z PiS i Solidarnej Polski chodzi m.in. o to, aby sędziowie nie kwestionowali prawa do orzekania sędziów, wskazanych przez nową KRS.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Polityka
Jacek Sasin skrytykował Sławomira Mentzena, ale w jednym przyznał mu rację. „Też bym się nie podpisał”
Polityka
Niemałe koszty i wielki niedosyt. Słony rachunek za komisję ds. wpływów
Polityka
Karol Nawrocki z wizytą w Kijowie? „Jeśli Zełenski chce, może przyjechać do Warszawy”
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Polityka
Brudziński: Mentzen to wybitny operator hulajnogi. Wątpię, czy wybitny polityk
Materiał Promocyjny
Prawnik 4.0 – AI, LegalTech, dane w codziennej praktyce
Reklama
Reklama