W "Kwadransie Politycznym" Bielan zapewniał, że on i jego nowa partia są "patriotami Zjednoczonej Prawicy" i ich celem jest pozostanie w tym projekcie - "najlepszym projekcie w historii polskiej prawicy".

Były polityk Porozumienia Jarosława Gowina oświadczył, że ZP dzięki swojej jedności wygrywa kolejne wybory i "zmienia Polskę na lepsze". Gowin natomiast i jego poplecznicy "mentalnie" już kilka miesięcy temu opuścili koalicję, rozmawiając z PSL o ewentualnym starcie z list Stronnictwa.

Bielan wyraził nadzieję, że Jarosław Gowin "otrzeźwieje". - Daliśmy mu drugą szansę - mówił o powrocie Gowina do rządu. Jak mówił Bielan, liczył, że Jarosława Gowina najdzie "jakaś refleksja" i będzie prowadzić "inną politykę", ale tak się nie stało.

- Momentem prawdy, momentem sprawdzam w polityce będzie jesień tego roku, kiedy Gowin, mam nadzieję, będzie głosować za ustawami składającymi się na Polski Ład - mówił Bielan.

Polityk mówił również o konwencji Partii Republikańskiej, którą nazwał "konwencją zjednoczeniową Porozumienia i Partii Republikańskiej". Stwierdził, że liczebność zgromadzenia świadczyła o wadze tej inicjatywy.

- To pokazuje, jak bardzo ważna jest ta inicjatywa, jak wielu członków Porozumienia chciało mieć alternatywę wobec samobójczej polityki Jarosława Gowina - mówił Adam Bielan.