W czwartek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z ustabilizowaniem dziennej liczby potwierdzanych przypadków zakażeń koronawirusem, władze nie podjęły decyzji o wprowadzeniu narodowej kwarantanny.

W ocenie wicepremiera Jarosława Gowina, jest to zasługa wszystkich obywateli. - To nieprawda, że ujawnionych zakażeń byłoby więcej, gdyby było więcej testów. Testujemy bardziej precyzyjnie - mówił lider Porozumienia w rozmowie z RMF FM.

Gowin pytany był również o zdarzenia, do których doszło podczas Marszu Niepodległości w Warszawie i ewentualną reakcję rządu.

- Jarosław Kaczyński rzadko wypowiada się w mediach, ale nadzoruje resorty odpowiadające za bezpieczeństwo. Nie widzę potrzeby powołania komisji śledczej ds. Marszu Niepodległości - ocenił.

Wicepremier był pytany również o oskarżenia pod adresem kardynała Stanisława Dziwisza. Nazwisko duchownego pojawia się w wielu sprawach związanych z pedofilią w Kościele katolickim. Kardynał miał ukrywać czyny pedofilskie, których dopuszczali się księża.

- Dziwisz nie powinien stawać przed sejmową komisją ds. pedofilii. Przed Trybunałem Kościelnym - tak - ocenił Gowin. Dodał, że nie jest zaskoczony doniesieniami na temat kardynała.