Marek Jakubiak: Dlaczego niemieckie radiowozy wjeżdżają do Polski?

Dziś Niemcy kontrolują wszystkich, którzy do nich wjeżdżają, a nikt nie kontroluje tych, którzy wjeżdżają do Polski - mówił w rozmowie z Radiem Plus poseł Kukiz'15, Marek Jakubiak.

Publikacja: 17.06.2024 11:05

Poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak

Poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak

Foto: tv.rp.pl

Rozmowa z Jakubiakiem zaczęła się od pytania o mecz Polska-Holandia, który Biało-Czerwoni przegrali 1:2. W jego ocenie „to, że chłopaki walczą” każe wierzyć, że mogą powalczyć o wyjście z grupy.

Marek Jakubiak o meczu Polska-Holandia 1:2: Może z korzyścią nie było Roberta Lewandowskiego?

- To że nie było (Roberta) Lewandowskiego, to że nie było tuzów naszych... okazało się, że chłopaki nie mają żadnych kompleksów. Może to z korzyścią nie było Lewandowskiego, bo może on przytłacza tym gwiazdorstwem swoich pozostałych. Dwie pierwsze bramki były piękne, ostatnia bramka trochę szmatą jechała, Holendrzy szczęście mieli że wygrali — mówił Jakubiak.

Marek Jakubiak o Donaldzie Tusku: Nie rządzi dzięki wyborom

Następnie posła Kukiz'15 spytano o to jak ocenia premiera Donalda Tuska i rządy kierowanej przez niego koalicji pół roku po sformowaniu rządu.

- Na pewno nie jest wielkim premierem. On jaki był, taki jest. On po prostu rządzić nie potrafi i on tego zdaje się nie ukrywa, że ta liberalna część, taka jak (Rafał) Trzaskowski czy Tusk są od gwiazdorzenia, a nie od pracy — odparł.

- Człowiek o największym procencie braku zaufania jest premierem nie dzięki wyborom, tylko dzięki (Władysławowi) Kosiniakowi-Kamyszowi i (Szymonowi) Hołowni. Gdyby nie decyzja tych dwóch, on by nie był premierem — dodał (bez głosów koalicji PSL i Polski 2050 Donald Tusk nie miałby większości w Sejmie — red.).

- Kosiniak-Kamysz oraz Hołownia muszą sobie zdać sprawę z tego, że ich partie są rozkładane od wewnątrz — mówił też Jakubiak. Poseł sugerował, że publikacja Onetu tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, dotycząca incydentu na granicy, gdzie żołnierze usłyszeli zarzuty za oddanie strzałów ostrzegawczych przy próbie nielegalnego przekroczenia granicy przez grupę imigrantów, była „wyjątkowo pod Kosiniaka(-Kamysza) robiona i szyta”. 

W kontekście wyborów do PE Jakubiak mówił też, że „gdyby PiS się trochę lepiej postarało, to by wygrało wybory”.

- To było złe pół roku dla Polski, ja nazywam ten rząd rządem partaczy. Czego się nie dotkną to zepsują - mówił też Jakubiak.

Marek Jakubiak: Od maja do czerwca do Polski wwieziono tysiące imigrantów

Następnie Jakubiaka spytano o nagranie, które pojawiło się w sieci — widać na nim jak niemiecka policja ma wypuszczać imigrantów po polskiej stronie granicy. Dziennikarka Aleksandra Fedorska informowała wcześniej, że od 1 stycznia do 30 kwietnia policja federalna zarejestrowała 5 621 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę polsko-niemiecką, a do Polski zawrócono 3 578 osób.

- Od maja do czerwca są następne tysiące. Tu nie ma żartów. Niebezpieczeństwo na Polskę może przyjść tak samo z Zachodu, jaki i ze Wschodu. My jesteśmy dzisiaj skoncentrowani na Wschodzie. Po cichu Niemcy pakują nam tysiące z zachodniej granicy. Jakim prawem niemieckie radiowozy wjeżdżają na terytorium Polski? Czy my wjeżdżamy do Niemiec? - pytał Jakubiak. - Dziś Niemcy kontrolują wszystkich, którzy do nich wjeżdżają, a nikt nie kontroluje tych, którzy wjeżdżają do Polski - dodał.

Co w takim razie należy zrobić?

- Uszczelnienie granicy zachodniej, uszczelnienie granicy wschodniej. Chodzi o to, aby radiowozy niemieckie nie zwoziły do nas imigrantów — odparł Jakubiak. Poseł Kukiz'15 zwrócił też uwagę, że nie sposób ustalić czy imigranci dotarli na terytorium UE przez granicę Polski z Białorusią czy np. przez granice krajów bałtyckich.

Rozmowa z Jakubiakiem zaczęła się od pytania o mecz Polska-Holandia, który Biało-Czerwoni przegrali 1:2. W jego ocenie „to, że chłopaki walczą” każe wierzyć, że mogą powalczyć o wyjście z grupy.

Marek Jakubiak o meczu Polska-Holandia 1:2: Może z korzyścią nie było Roberta Lewandowskiego?

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Hołownia wstrzymuje budowę nowego hotelu dla posłów
Polityka
Mateusz Morawiecki: Zbiry Bodnara realizują politykę zastraszania narodu
Polityka
Kosiniak-Kamysz o rozpadzie koalicji: Mniej kosztowny niż utrata wyborców
Polityka
Bloomberg: Polska osłabiła kryzys na granicy z Białorusią. Zasługa wizyty Dudy w Chinach?
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Polityka
Czystki w Polskim Radiu. Zwolniona dyscyplinarnie żona Czabańskiego zapowiada pozew