Michał Kobosko o zatrzymaniu żołnierzy: Musi być odpowiedzialność personalna

- Chodzi o to, żeby wyciągnąć wnioski na przyszłość, by takich sytuacji już nie było - komentował sprawę zatrzymania trzech polskich żołnierzy przez Żandarmerię Wojskową na antenie Radia Zet, Michał Kobosko poseł Polski 2050.

Publikacja: 07.06.2024 09:12

Michał Kobosko

Michał Kobosko

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

- Nie znamy wszystkich elementów całości tej sprawy. Nie podoba mi się zaistnienie takich faktów jak zakuwanie żołnierzy w kajdanki — mówił  Michał Kobosko, poseł Polski 2050.

Zarzuty dla żołnierzy za strzały na granicy: Czy powinno dojść do dymisji?

Na pytanie czy sprawa wywołuje napięcia w koalicji rządowej, powiedział że sprawa z pewnością wywołuje emocje. - Nie nazwałbym to napięciem w koalicji, a stanem dużych emocji, które są w Polsce w tej chwili — skomentował Kobosko.

Według Koboski premier Kosiniak-Kamysz jest osobą niezwykle odpowiedzialną, zaangażowaną poważnie traktującą to, co robi. - Nigdy nie rzucał i nie rzuca słów na wiatr. On nigdy nie opowiada jakiś rzeczy ukierunkowanych na marketing polityczny. Jest ministrem obrony narodowej. Nie widzę podstaw do dymisji. Widzę oczekiwanie społeczne byśmy się dużo więcej dowiedzieli — skomentował poseł. 

Czytaj więcej

Lewica zawiesiła kampanię. „Nie chcemy, by śmierć była wykorzystywana politycznie”

Władysław Kosiniak-Kamysz nie miał pełnej wiedzy?

Zdaniem Koboski trzeba zdać sobie sprawę, z kontekstu sytuacji w której się znaleźliśmy. - Od wielu miesięcy w ramach działań agresywnych wobec Polski i innych krajów były podejmowane działania na polskiej granicy zwiększone przywożenie przez Białorusinów na naszą granicę i szkolenie ich do działań agresywnych — zaznaczył Kobosko. 

Czytaj więcej

Żołnierze z zarzutami za oddanie strzałów na granicy z Białorusią. Co wiadomo?

- Słuchałem bardzo uważnie Władysława Kosiniaka-Kamysza na jego konferencji prasowej. Mam wrażenie, że nie miał pełnej wiedzy o tych wydarzeniach, które nastąpiły, a być może też zawierzył w działania prokuratury wojskowej — mówił też kandydat Trzeciej Drogi w wyborach do PE. 

- Nie znam przyczyn, dla których opinia publiczna wcześniej się o tym nie dowiedziała (aresztowaniu żołnierzy red.). Generalnie tego typu sytuacje, one mają wpływ na funkcjonowanie naszych sił zbrojnych, naszej armii — zauważył Kobosko. 

- Nie znamy wszystkich elementów całości tej sprawy. Nie podoba mi się zaistnienie takich faktów jak zakuwanie żołnierzy w kajdanki — mówił  Michał Kobosko, poseł Polski 2050.

Zarzuty dla żołnierzy za strzały na granicy: Czy powinno dojść do dymisji?

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Koalicyjne rozbieżności i polityczne plany. Co dalej w ramach rządów koalicji?
Polityka
Paweł Kowal: Polska odbuduje Ukrainę. Nasi przedsiębiorcy już zarabiają
Polityka
Czy rektor Akademii Wymiaru Sprawiedliwości został powołany zgodnie z prawem?
Polityka
Poseł Kmita znów przegrał głosowanie. Otwarty bunt w małopolskim PiS
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Polityka
"Był dla nas obciążeniem". Decyzję Janusza Kowalskiego oceniają jego koledzy
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży