"Politico" o wywiadzie Tuckera Carlsona z Władimirem Putinem: Putin wykorzystał okazję (WIDEO)

Tucker Carlson nie zdołał wyciągnąć niczego, co pozwoliłoby wniknąć w prawdziwe cele wojenne Władimira Putina, natomiast Putin wykorzystał szansę, by zasiać wątpliwości co do pomocy Ameryki dla Ukrainy - tak wywiad amerykańskiego dziennikarza z Putinem ocenia "Politico".

Publikacja: 09.02.2024 13:18

Tucker Carlson i Władimir Putin

Tucker Carlson i Władimir Putin

Foto: AFP

Eva Hartog i Sergey Goryashko w artykule na łamach „Politico” wskazują, w dziewięciu punktach, czego dowiedzieliśmy się z wywiadu.

Wywiad Tuckera Carlsona z Władimirem Putinem: Putin nie skończył swojej wojny

Główny komunikat Putina, jaki ten — według „Politico” - chciał przekazać Amerykanom brzmi: nie ma sensu pomagać Ukrainie wydając dalej pieniądze i przekazując broń.

„I Carlson, który sam wcześniej kwestionował wsparcie USA dla Ukrainy, która stara się bronić terytorium i swoich obywateli w świetle rosyjskiego ataku, był szczęśliwy móc przekazać ten komunikat” - ocenia „Politico”.

- Jeśli naprawdę chcecie skończyć walkę, musicie przestać dostarczać broń Ukrainie. Wtedy skończy się w kilka tygodni. To wszystko — stwierdził Putin dodając, że to do USA należy skłonienie Ukrainy do negocjacji z Rosją.

Czytaj więcej

Władimir Putin w rozmowie z Tuckerem Carlsonem mówił m.in. o Polsce

Jednocześnie jednak — jak zauważa „Politico” - Putin przyznał, że Rosja „nie osiągnęła jeszcze celów na Ukrainie”, ponieważ jednym z takich celów była „denazyfikacja”. Jak wyjaśnia „Politico” przez „denazyfikację” w rozumieniu Putina należy traktować chęć zmiany demokratycznie wybranych władz kraju. - Musimy pozbyć się tych ludzi, którzy wspierają nazizm — powiedział Putin. „Politico” przypomina przy tym, że prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, jest Żydem co czyni oskarżenia o nazistowski charakter władz Ukrainy absurdalnymi (elementem ideologii nazistowskiej było usunięcie z Europy Żydów, które ostatecznie przybrało formę Holokaustu — zagłady narodu żydowskiego).

Dlaczego miałbym do niego dzwonić? O czym miałbym z nim rozmawiać? Lub o co go błagać?

Władimir Putin pytany czy nie szukał kontaktu z prezydentem USA, Joe Bidenem

„Politico” zauważa też, że Putin nie odpowiedział na pytanie o to, czy jest usatysfakcjonowany zdobyczami terytorialnymi na Ukrainie. Powtórzył tylko słowa o denazyfikacji.

Wywiad Tuckera Carlsona z Władimirem Putinem: Kanały komunikacji USA z Rosją pozostają otwarte

Putin powiedział też, że nie pamięta kiedy ostatnio rozmawiał z prezydentem Joe Bidenem. „Czy muszę wszystko pamiętać?” - pytał. - Mam własne rzeczy do zrobienia. Mamy wewnętrzne sprawy polityczne — dodał.

Czytaj więcej

Wywiad Carlsona z Putinem to akcja specjalna przeciw USA

- Dlaczego miałbym do niego dzwonić? O czym miałbym z nim rozmawiać? Lub o co go błagać? - pytał Putin.

Ale prezydent Rosji mówił też, że „pewne kontakty są utrzymywane”, jeśli chodzi o kanały komunikacji Waszyngtonu z Moskwą.

Wywiad Tuckera Carlsona z Władimirem Putinem: Dłuższy niż wywiad Tuckera Carlsona z Donaldem Trumpem

„Politico” zauważa też, że Tucker Carlson miał dla Putina „bardzo dużo czasu” - by o drugi najdłuższy wywiad, jaki opublikował, o 29 minut dłuższy niż wywiad z premierem Węgier, Viktorem Orbanem i o 46 minut dłuższy niż z Donaldem Trumpem.

Czytaj więcej

Jędrzej Bielecki: Po co Putinowi „wywiad” u Tuckera Carlsona? Moment nie jest przypadkowy

„Wciąż jednak Putin nie otrzymał 147 minut, danych (...) mizoginowi oskarżonemu o handel żywym towarem, Andrew Tate'owi. Cóż, powodzenia następnym razem” - ironizuje „Politico”.

Wywiad Tuckera Carlsona z Władimirem Putinem: Putin chce oskarżyć USA o uszkodzenie Nord Stream

- Kto wysadził Nord Stream? - spytał Putina Carlson nawiązując do eksplozji do których doszło w 2022 roku i które uszkodziły gazociąg łączący Rosję z Niemcami.

- Wy, na pewno — odpowiedział Putin.

- Byłem zajęty tego dnia! - odpowiedział Carlson.

Putin odpowiedział na to, że może Carlson ma alibi, ale CIA nie ma.

Na pytanie o to czy ma dowody na udział CIA w wysadzeniu Nord Stream, Putin odpowiedział pytaniem o to kto miał motyw i zasoby.

Eva Hartog i Sergey Goryashko w artykule na łamach „Politico” wskazują, w dziewięciu punktach, czego dowiedzieliśmy się z wywiadu.

Wywiad Tuckera Carlsona z Władimirem Putinem: Putin nie skończył swojej wojny

Pozostało 95% artykułu
1 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Kamala Harris na prezydenta USA? Barack Obama przerwał milczenie
Polityka
Unia Europejska przekaże Ukrainie zyski z zamrożonych aktywów Rosji. Ursula von der Leyen: Nie ma lepszego symbolu
Polityka
Mariusz Kamiński w europarlamencie. „Panie komisarzu, pan jest głuchy i ślepy?”
Polityka
Nigeryjski pomysł na protesty. Policja konfiskuje opony w całym kraju
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Polityka
Rosja uchwaliła kontrowersyjną ustawę. „Niech te kanalie z Dumy same idą na wojnę”