Dorota Gawryluk wystartuje w wyborach prezydenckich? Rzecznik Polsatu: Nic o tym nie wiem

Nic mi na ten temat nie wiadomo - powiedział w rozmowie z portalem Wirtualne Media Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Polsatu, odnosząc się do doniesień na temat tego, że dziennikarka Dorota Gawryluk może ubiegać się o fotel prezydenta Polski.

Publikacja: 06.02.2024 11:28

Dziennikarka Polsatu Dorota Gawryluk

Dziennikarka Polsatu Dorota Gawryluk

Foto: PAP/Radek Pietruszka

W poniedziałek Polityka Insight poinformowała, że dziennikarka Polsatu Dorota Gawryluk może ubiegać się o fotel prezydenta Polski. Jak podawał portal, wystawienie kandydatury Doroty Gawryluk ma być planem Zygmunta Solorza i jego "przygotowanie do wejścia w politykę".

Do sprawy odniósł się w rozmowie z portalem Wirtualne Media rzecznik Telewizji Polsat Tomasz Matwiejczuk. Jak twierdzi, „nic mu na ten temat nie wiadomo”.

Rzecznik Polsatu o starcie Doroty Gawryluk w wyborach

- Nic mi na ten temat nie wiadomo — powiedział w rozmowie z portalem Wirtualne Media Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Polsatu, odnosząc się do doniesień na temat tego, że dziennikarka Dorota Gawryluk może ubiegać się o fotel prezydenta Polski. 

Czytaj więcej

Dorota Gawryluk może wystartować w wyborach prezydenckich

Jak zaznaczył Tomasz Matwiejczuk, „Telewizja Polsat w swojej działalności od zawsze kieruje się wartościami i zasadami, które Zygmunt Solorz przedstawił w swoim ostatnim apelu do nadawców telewizyjnych”. Rzecznik Polsatu odniósł się w ten sposób do oświadczenia wydanego pod koniec stycznia przez Zygmunta Solorza. - Zgodnie z tym, co napisał Zygmunt Solorz, kluczowe są dla nas rzetelność, obiektywizm, poszanowanie drugiego człowieka, merytoryczna debata i poszukiwania tego, co może nas jako społeczeństwo łączyć, a nie wyłącznie dzielić, a różne poglądy są esencją demokracji i wolności - zaznaczył Matwiejczuk.

Dorota Gawryluk wystartuje w wyborach prezydenckich?

„Chociaż sama zainteresowana nie potwierdza swojego startu, informacje, które do nas dotarły wydają się na tyle wiarygodne i prawdopodobne, że do przedwyborczej giełdy nazwisk dopisujemy jeszcze jedną pozycję” - pisał na portalu X Kastor Kużelewski, dziennikarz Polityki Insight, odnosząc się do tego, że dziennikarka Polsatu Dorota Gawryluk może ubiegać się o fotel prezydenta Polski. Informacje te potwierdził także dziennikarz Wirtualnej Polski, Patryk Michalski. „Od ubiegłego tygodnia również dwa moje źródła potwierdzały taką możliwość, bo sprawdzałem ten temat. Moi rozmówcy wskazywali, że „Lepsza Polska” to w zamyśle nie tylko tytuł nowego programu, ale i możliwe hasło, gdyby zrealizował się scenariusz #Gawryluk2025” - napisał.

Od marca Dorota Gawryluk prowadzić ma program „Lepsza Polska”, który emitowany będzie na trzech kanałach - Polsacie, Polsat News i Wydarzeniach 24. – To będzie program publicystyczny, gdzie będziemy zastanawiali się jak zbudować lepszą Polskę. Będzie otwarty dla wszystkich, którzy są ludźmi dobrej woli, nie chcą się tylko i wyłącznie „zabijać” czy „bić” – zapowiadała w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Do grudnia ubiegłego roku Dorota Gawryluk kierowała pionem informacji i publicystyki w Telewizji Polsat. Obecnie jest dyrektorką zarządzającą pionu kanałów tematycznych w Grupie Polsat Plus i Telewizji Polsat.

Polityka
Wizyta Dudy w USA. Czy prezydent spotka się ze "swoim przyjacielem" Donaldem Trumpem?
Polityka
Obrona powietrzna Polski. Co z systemami Pilica, Narew, Wisła? Deklaracja Tuska
Polityka
Bloomberg: Duda spotka się z Trumpem. Tusk mówi o "prorosyjskości" Trumpa
Polityka
Wiadomo już, ile było „ofiar” Pegasusa. Adam Bodnar ujawnił statystyki
Polityka
Podstawa programowa w szkołach. Barbara Nowacka zapowiada odchudzenie o 20 proc.