Lech Wałęsa w szpitalu. "I znowu mnie dostali". Znamy powód hospitalizacji

Były prezydent, Lech Wałęsa, zamieścił na swoim profilu na Facebooku zdjęcie ze szpitala z opisem "I znowu mnie dostali!".

Aktualizacja: 09.10.2023 11:03 Publikacja: 09.10.2023 10:34

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa

Foto: Facebook/Lech Wałęsa

Jak podaje "Wprost" dyrektor biura Lecha Wałęsy, Marek Kaczmar poinformował, że Wałęsa trafił do szpitala ze względu na "szeroko rozumiane badania kontrole”.

Problemy ze zdrowiem Lecha Wałęsy

Wałęsa trafił wcześniej do szpitala w marcu 2021 roku - miał wówczas przejść zabieg kardiochirurgiczny związany z funkcjonowaniem rozrusznika serca.

- Nie boję się tamtego życia, idę z otwartą przyłbicą. Robiłem, co mogłem, dałem z siebie wszystko, a reszta nie ode mnie zależy - powiedział Wałęsa dodając, iż wierzy, że "tam musi być rozliczenie", które będzie sprawiedliwe - mówił wówczas w nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych. 

W sierpniu 2021 roku Wałęsa trafił do szpitala w związku z tak zwaną stopą cukrzycową. Byłemu prezydentowi miała grozić wówczas nawet amputacja stopy, ale były przywódca "Solidarności" miał "pozytywnie zareagować na leki".

Z kolei w sierpniu 2022 roku Wałęsa zemdlał i trafił do szpitala - jak się okazało miało to związek z infekcją nerek. Po kilkudniowym pobycie w szpitalu były prezydent wrócił jednak do sił.

Były prezydent mierzy się z cukrzycą. Od 2008 roku ma też wszczepiony rozrusznik serca.

Rozrusznik wszczepiono byłemu prezydentowi w związku z problemami z sercem. Jak sam mówił przed zabiegiem "ciężko mu było żyć".  - Męczyłem się przy wejściu na pierwsze piętro. Teraz mam coraz więcej energii - mówił w 2008 roku.

Lech Wałęsa niedawno skończył 80 lat

Wałęsa 29 września skończył 80 lat.

W rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem, w przededniu swoich 80. urodzin mówił, że jest przekonany, iż udało mu się zmienić Polskę na lepsze. - Dokonywałem rzeczy nieprawdopodobnych, co nie udałoby mi się bez pomocy niebios. Naszemu pokoleniu przyszło żyć w czasach, w których musieliśmy zrozumieć, że myślenie w kategoriach państewek jest przestarzałe. Trzeba było zacząć myśleć globalnie, w kategoriach kontynentów - stwierdził.

Czytaj więcej

Lech Wałęsa w 80. urodziny przeprasza za to, że za dużo mówił "ja, ja, ja"

Jak podaje "Wprost" dyrektor biura Lecha Wałęsy, Marek Kaczmar poinformował, że Wałęsa trafił do szpitala ze względu na "szeroko rozumiane badania kontrole”.

Problemy ze zdrowiem Lecha Wałęsy

Pozostało 92% artykułu
Polityka
Monika Horna-Cieślak jako RPD chce walczyć z krzywdą dzieci i słuchać rad młodych
Materiał Promocyjny
Budowa farm wiatrowych i fotowoltaicznych
Polityka
Jachira o zakazie handlu w niedzielę: Księża chcą, by wierni przyszli do ich zakładu
Polityka
Protest przewoźników. Krzysztof Bosak: Dość nieróbstwa, rząd Morawieckiego - do roboty
Polityka
Tusk niezadowolony z liczby kobiet w swoim rządzie. Rząd Morawieckiego? "Biedactwa"
Materiał Promocyjny
ORLEN Paczka ma 4000 automatów paczkowych i rośnie w imponującym tempie
Polityka
Sejm zdecydował. Adwokat zasiądzie w komisji ds. pedofilii
Polityka
W jaki sposób Sejm będzie działał w trybie śledczym