Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 03.09.2025 12:55 Publikacja: 07.07.2023 13:43
Kilka dni temu wybrano pierwszego burmistrza z AfD. Został nim Hannes Loth w miasteczku Raguhn-Jeßnitz
Foto: PAP/EPA
Ostatnio Alternatywa dla Niemiec (AfD) co kilka dni odnosi jakiś sukces, wzbudzając niepokój znacznej części mediów i innych partii, które ją izolują na wszelkich poziomach władzy.
Odnosi sukcesy wyborcze - zwycięstwa na poziomie lokalnym. Pod koniec czerwca AfD po raz pierwszy tryumfowała w wyborach na starostę powiatu i na burmistrza. Czyli po raz pierwszy jej politycy zdobywali większość głosów w lokalnych starciach, mimo że kontrkandydatów wspierały wszystkie inne partie, tworzące front Anty-AfD - od konserwatystów po postkomunistyczną lewicę.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Największa w historii Chin parada wojskowa, zorganizowana w Pekinie, na Placu Tiananmen, w 80. rocznicę zakończe...
Czy druga kadencja Donalda Trumpa będzie groźniejsza niż pierwsza? Dlaczego były prezydent USA otacza się wyłącz...
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un przekroczył we wtorek rano granicę z Chinami swoim specjalnym pociągiem,...
Rita Tamašunienė z Akcji Wyborczej Polaków na Litwie (AWPL) stanie na czele resortu sprawiedliwości. Stanowisko...
Wizyta prezydenta Karola Nawrockiego w Białym Domu wzbudza największe emocje i oczekiwania wśród imigrantów z Po...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas