Kowalski: Tusk powinien zostać osądzony i znaleźć się w więzieniu

Ekipa Donalda Tuska, Platformy Obywatelskiej, zdradziła Rzeczpospolitą - mówił w rozmowie z TVP Info Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa, polityk Solidarnej Polski.

Publikacja: 17.04.2023 07:57

Janusz Kowalski

Janusz Kowalski

Foto: tv.rp.pl

Kowalski był pytany o niedzielne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej.

- Katyń 1940 rok, Smoleńsk 2010 rok. Rosjanie muszą odpowiedzieć za śmierć polskiego prezydenta i polskich patriotów. Czekam na postawienie w stan oskarżenia wszystkich, którzy tę zbrodnię popełnili - mówił Kowalski.

- Czekam na wyjaśnienie do końca tej sprawy, sprawy największej w dziejach katastrofy, katastrofy, w której zginął prezydent Lech Kaczyński. Ale ufam również, że zostanie wysłany (akt oskarżenia do prokuratury) przez komisję pana ministra (Antoniego) Macierewicza, który włożył ogrom pracy w to, żeby wyjaśnić okoliczności tej operacji specjalnej Kremla, (Władimira) Putina, przeciw polskiemu prezydentowi, razem ze swoimi, w mojej ocenie sojusznikami w Polsce, z ekipą Donalda Tuska, Platformy Obywatelskiej, która ekipa to zdradziła Rzeczpospolitą. Woleli grać z Putinem przeciwko polskiemu prezydentowi, robili wszystko, by dogadywać się z Kremlem. W mojej ocenie akt oskarżenia powinien być bezzwłocznie skierowany również do polskiego Sejmu. Możemy już dzisiaj postawić Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu - przekonywał wiceminister.

Czytaj więcej

Kaczyński ma nadzieję, że "znajdą się odważni prokuratorzy". Dziękuje Macierewiczowi

Kowalski zarzucił Tuskowi "umorzenie Kremlowi, Gazpromowi miliard złotych", to że "niszczył politykę wschodnią Lecha Kaczyńskiego" i to, że chciał, by Polska kupowała "rosyjski, nie norweski gaz". 

- Donald Tusk, Jerzy Miller, Maciej Lasek to byli propagandziści Kremla. Mówili Putinem. Zhańbili godność Rzeczpospolitej. To Donald Tusk podjął haniebną dla honoru Rzeczpospolitej decyzję o oddaniu śledztwa Rosji, Kremlowi. Za to Donald Tusk powinien zostać postawiony przed sądem, osądzony i znaleźć się w więzieniu. Bo za to nie poniósł do dziś odpowiedzialności, że był jednym z najwierniejszych sojuszników Putina - podsumował.

Rosjanie muszą odpowiedzieć za śmierć polskiego prezydenta i polskich patriotów

Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa

- Musimy osądzić Tuska za to co robił w latach 2007-2014. Razem z Putinem działał przeciwko Polsce, przeciwko prezydentowi Rzeczpospolitej. To kancelaria Donalda Tuska rozdzieliła wizyty prezydenta i premiera (w Katyniu). To była specjalna operacja polityczna Kremla i Donalda Tuska - przekonywał też. 

- Zasługujemy na to, by osądzić Donalda Tuska - stwierdził.

Kowalski był pytany o niedzielne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej.

- Katyń 1940 rok, Smoleńsk 2010 rok. Rosjanie muszą odpowiedzieć za śmierć polskiego prezydenta i polskich patriotów. Czekam na postawienie w stan oskarżenia wszystkich, którzy tę zbrodnię popełnili - mówił Kowalski.

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Andrzej Duda: Skoro Putin chce, by Rosjanie masowo ginęli, to należy to spełnić
Polityka
Sondaż: Kto faworytem w drugiej turze wyborów prezydenckich. Złe informacje dla Morawieckiego
Polityka
Sondaż: Kto jest największym przegranym wyborów do Parlamentu Europejskiego?
Polityka
Jacek Nizinkiewicz: Giertych pozywa media. Czy taka będzie praktyka posłów KO?
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
Polityka
Maciej Wąsik musi zrzec się mandatu posła? Kancelaria Sejmu wyjaśnia
Polityka
Dobromir Sośnierz: Konfederację z AfD dużo więcej łączy, choć sporo nas też dzieli