Stacja TVN24 opublikowała w tym tygodniu reportaż, z którego wynika, że kierowana przez Antoniego Macierewicza podkomisja smoleńska w swoim raporcie dotyczącym katastrofy prezydenckiego TU154M pominęła dowody, które mają wykluczać zamach lub wskazywać na katastrofę.

Czytaj więcej

Podkomisja Macierewicza ukrywała dowody wykluczające zamach w Smoleńsku

Zapytany o tę kwestię premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na konferencji prasowej, że w związku z ustaleniami dziennikarzy, nie należy spodziewać się konsekwencji dla Macierewicza. W ocenie szefa rządu były szef MON powinien otrzymać medal za odwagę i konsekwencję.

Czytaj więcej

Morawiecki: Konsekwencje dla Macierewicza? Powinien dostać medal

Temat katastrofy smoleńskiej i pracy podkomisji Macierewicza doprowadził do kłótni podczas środowego posiedzenia Sejmu. Głos zabrała posłanka KO Barbara Nowacka, której matka Izabela Jaruga-Nowacka zginęła w katastrofie smoleńskiej.

– Panie premierze, zwracam się do pana z prośbą o natychmiastowe rozwiązanie podkomisji smoleńskiej i ukaranie tego kłamcy smoleńskiego za fałszerstwa dokumentów - mówiła Nowacka.

- A do pana, panie Kaczyński, ja tylko mam jedno pytanie: jak pan może patrzeć w lustro po tym, jak pan na tragedii zrobił politykę, na trumnie brata, bratowej, waszych przyjaciół i mojej matki zbudował imperium kłamstwa, które pozwoliło wam przejąć władzę? Jak panu nie wstyd, panie Kaczyński, doprowadzić do podziału Polski i robić czystą politykę. Pan się śmieje. Hańba, hańba na wieki - dodała.