Zełenski dziękuje Polsce za historyczne wsparcie

- Dziękuję za wasze historyczne wsparcie - powiedział w języku polskim prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w nagraniu z okazji Święta Wojska Polskiego.

Publikacja: 15.08.2022 21:04

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

Foto: Biuro prasowe prezydenta Ukrainy / Telegram

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 173

- Drodzy przyjaciele, sojusznicy, bracia. To zaszczyt dla przywódcy każdego państwa móc w ten sposób zwracać się do Polaków - oświadczył Zełenski w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych. Dodał, iż jest dumny, że taki zwrot brzmi "najbardziej zasadnie" ze strony przedstawiciela państwa ukraińskiego.

- Nasze narody przeszły długą drogę i w końcu osiągnęły największe porozumienie w historii, w głównej dla Ukraińców i Polaków sprawie. Jest to sprawa wolności - powiedział prezydent Ukrainy, który wygłosił wystąpienie w języku polskim, występując na tle flag Polski i Ukrainy. - Tylko razem możemy bronić niepodległości naszych państw dla przyszłych pokoleń - ocenił.

Czytaj więcej

Duda: Rosja Sowiecka przegrała tylko jedną wojnę w historii. Z Polską

- Naprawdę jesteśmy razem jako przyjaciele, sojusznicy i bracia. Walczymy razem i z pewnością będziemy wspólnie świętować nasze i wasze zwycięstwo w bitwie o wolność i naszą wspólną europejską przyszłość - mówił Wołodymyr Zełenski.

Ukraiński prezydent podziękował Polsce za "historyczne wsparcie". - Serdecznie gratuluję z okazji Święta Wojska Polskiego i z całego serca życzę jednego: jak najszybszego zwycięstwa. Chwała Polsce! Chwała Ukrainie! - zakończył.

Prezydentowi Ukrainy za jego słowa podziękował premier Mateusz Morawiecki. "Cieszę się, że mówimy jednym językiem. Językiem wolności" - napisał na Twitterze.

Polityka
Nieoficjalnie: Łukaszenko w trybie pilnym trafił do szpitala w Moskwie
Polityka
Departament Skarbu: USA będą niewypłacalne 5 czerwca. Biden zachowuje optymizm
Polityka
Wojsko Serbii postawione w stan gotowości, ma zbliżyć się do granicy z Kosowem
Polityka
USA: 18 lat więzienia za atak na Kapitol dla twórcy skrajnie prawicowej milicji
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Polityka
Biden i McCarthy blisko porozumienia ws. limitu długu. Wydatki na armię wzrosną
Polityka
Erdogan pewien zwycięstwa