W mailu, który ma pochodzić z marca 2019 roku Mariusz Chłopik, współpracownik premiera miał napisać: "Wydaje mi się, że powinniśmy poszukać więcej osób, które ze świata celebrytów będą krytykować LGBT, na razie udało nam się z Z. Boniek i jutro Zosia Klepacka. Szukam dalej takich osób".

Kilka dni wcześniej ówczesny prezes PZPN Zbigniew Boniek napisał na Twitterze: Zamiast walić w dzieci LGBT proponuję promocje w PSRP ( Park, Sport, Rywalizacja, Przyjaźń).

Czytaj więcej

Afera e-mailowa. Rocznica wejścia do UE bez Dudy. Morawiecki "królem balu"

Zofia Klepacka na łamach "Super Expressu" mówiła, że w związku z jej wypowiedziami na temat LGBT straszono ją śmierci, listy w jej sprawie przychodziły do Polskiego Związku Żeglarskiego.

W lutym 2019 roku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację LGBT+. 

Dokument powstał z inicjatywy stowarzyszenia "Miłość Nie Wyklucza". Wymieniono w nim tematy, które zdaniem stowarzyszenia i organizacji ją wspierających wymagają interwencji miasta - chodzi m.in. o postulaty dotyczące bezpieczeństwa, edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej w szkole, wolności artystycznej i utworzenia hostelu interwencyjnego dla osób będących w sytuacji kryzysowej.