Wypadek premier Szydło. Kierowca nie powinien prowadzić

Biuro Ochrony Rządu poinformowało, że kierowca, który prowadził limuzynę Beaty Szydło w Oświęcimiu, rozpoczął służbę o 7.29. Portal Wirtualna Polska ustalił, że rozpoczął pracę około 6 rano. W czasie wypadku nie powinien już pracować.

Aktualizacja: 01.03.2017 18:24 Publikacja: 01.03.2017 18:05

Wypadek premier Szydło. Kierowca nie powinien prowadzić

Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 2004 roku dotyczące czasu służby funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu mówi, że "funkcjonariusze, do których obowiązków służbowych należy kierowanie pojazdem samochodowym, mogą pełnić służbę do 12 godzin na dobę, w tym kierować pojazdem nie więcej niż 10 godzin na dobę". 

Śledztwo w sprawie wypadku premier Beaty Szydło w Oświęcimiu bada prokuratura w Krakowie. Biuro Ochrony Rządu poinformowało, że kierowca, który prowadził rządową limuzynę, rozpoczął swój dyżur o 7.29. Wcześniej szef MSWiA Mariusz Błaszczak zapewniał, że nie można mówić o przemęczeniu kierowcy, bo rozpoczął pracę około godziny 18 w Krakowie.

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
Polityka
Mentzen tłumaczy wyjście na piwo z Trzaskowskim. „Całą kampanię oszczędzałem Nawrockiego”
Polityka
Przez Warszawę przeszły dwa marsze. Który zgromadził wyższą frekwencję?
Polityka
Małopolska. Ksiądz podczas mszy agitował za jednym z kandydatów
Polityka
Przez Warszawę przeszły dwa marsze. Demonstrowali zwolennicy obu kandydatów na urząd prezydenta
Polityka
Karol Nawrocki na Marszu za Polską: Choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę