Szrot przedstawił stanowisko prezydenta ws. "Polskiego Ładu" oraz "Tarczy antyinflacyjnej 2.0." i nowelizacji prawa oświatowego, tzw. lex Czarnek.

- Prezydent uważnie pilotuje tę sprawę - jego przedstawiciele rozmawiają z przedstawicielami rządu. Rząd już zapowiedział korekty (w "Polskim Ładzie - red.) my będziemy wskazywać rządowi punkty, które naszym zdaniem wymagają pewnej korekty. Większość rozwiązań zawartych w "Polskim Ładzie" jest korzystna dla Polaków i polskiej gospodarki, ale program wymaga korekt, to jest oczywiste - podkreślił prezydencki minister.

Rząd już zapowiedział korekty (w "Polskim Ładzie red.) my będziemy wskazywać rządowi punkty, które naszym zdaniem wymagają pewnej korekty

Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta RP

- Pan prezydent korzystnie ocenia ten projekt ("Tarczy antyinflacyjnej 2.0. - red.), bo jest on korzystny z punktu widzenia Polaków, z punktu widzenia polskich rodzin jest on wręcz niezbędny. Dlatego wszystkie wypowiedzi ze strony Komisji Europejskiej, które utrudniają obniżenie podatku VAT, są dla mnie niezrozumiałe. Jestem przekonany, że pan prezydent - po przeanalizowaniu tego projektu - podpisze tę ustawę - stwierdził polityk.

Czytaj więcej

Rząd przydusza inflację. Na jak długo to wystarczy?

Z kolei w kontekście zmian w prawie oświatowym, tzw. lex Czarnek, Szrot stwierdził, że "ta ustawa, po przejściu przez Sejm, trafi do Senatu, gdzie nie będzie raczej pilnie procedowana, więc mamy czas na wnikliwe analizy". - Pan prezydent spotka się z panem ministrem Przemysławem Czarnkiem w tej sprawie. Kwestia jest ważna i wymaga rzeczowej, i spokojnej analizy - bez angażowania wielkich emocji - zaznaczył gość Radia Plus.