Portal "wPolityce.pl" opublikował kolejny fragment wywiadu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, który jutro ukaże się w tygodniku "Sieci". Wcześniej portal publikował fragment dotyczący m.in. Pegasusa, w którym prezes Kaczyński przyznał, że mamy go w Polsce.

- Pegasus to program, po który sięgają służby zwalczające przestępczość i korupcję w wielu krajach. Źle by było, gdyby polskie służby nie miały tego typu narzędzia – powiedział wicepremier ds. bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

Kaczyński o Pegasusie: Źle by było, gdyby polskie służby go nie miały

Teraz portal publikuje kolejny fragment rozmowy dotyczący przyszłości Zjednoczonej Prawicy, kondycji opozycji, a także możliwych wcześniejszych wyborów w Polsce.

- To są czarne wizje rysowane przez naszych przeciwników, bardzo bym apelował, żeby takiej propagandzie nie ulegać, nie ma ona nic wspólnego z prawdą. Nie przeczę, że sytuacja jest trudna, że dużo lepiej byłoby bez wspomnianych wcześniej niedobrych, w ogromnej mierze zewnętrznych, niezależnych od nas presji i kryzysów – odpowiedział Jarosław Kaczyński, pytany o trudną sytuację Zjednoczonej Prawicy i wieszczony przez niektórych jej koniec.

Dodał, że „w takich sterylnych, wymarzonych warunkach nasze kolejne zwycięstwo i trzecia kadencja rządów byłyby łatwiejsze do osiągnięcia".

Czytaj więcej

Media: Kaczyński rozważa wyrzucenie Ziobry z rządu. Powodem pieniądze z UE

Jego zdaniem jest też zjawiskiem naturalnym, że środowiska tak długo pozostające w opozycji szukają nadziei w takich scenariuszach, we wskazywaniu rzekomo ostatecznych i nieodwracalnych przełomów.

- Mogę im odpowiedzieć tak: entropii i zapaści nie ma, to tylko kra i odłamki lodowe, które przy wielkim lodowcu są czymś naturalnym – dodał.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

Wicepremier ds. bezpieczeństwa zapewnił, że „Prawo i Sprawiedliwość ma pełną wolę doprowadzenia do kolejnego zwycięstwa, najlepiej w wyborach w roku 2023".

- Choć może się zdarzyć, że będzie to wcześniej – to mało prawdopodobne ale wykluczyć tego całkowicie nie można. W takiej sytuacji też będziemy walczyć o zwycięstwo. Mamy wielką szansę wygrać, ale pewne elementy w sposobie naszego działania też muszą się zmienić – podkreślił premier Kaczyński.

Pytany o stan opozycji stwierdził, że "duża część społeczeństwa zdaje sobie sprawę jak niespójne, złe i destrukcyjne dla kraju byłyby rządu tak egzotycznego niekiedy konglomeratu jakim jest dziś opozycja".

- Potwierdził to ostatnio sondaż z którego wynika, że aż 64 procent Polaków uważa iż opozycja nie jest gotowa do przejęcia władzy. Gołym okiem widać, że te siły nie niosą żadnej dobrej polskiej perspektywy, zwłaszcza w czasach tak niepewnych, pełnych niebezpieczeństw. Gdyby wspólnie stworzyły rząd, Polskę czekałby wielki chaos – stwierdził prezes PiS.

Jego zdaniem „na tym tle rządy jednolitego obozu patriotycznego są najlepszą propozycją dla Polski".