Zdaniem Zandberga uzależnienie dostępu do miejsc publicznych od posiadania certyfikatu covidowego należy wprowadzić "od jutra". "Ile jeszcze rząd będzie się z tym guzdrać?" - pyta polityk przypominając, że Lewica "mówi o tym od roku".

Zandberg przypomina też o inicjatywie Lewicy, która przedstawiła projekt ustawy ws. obowiązkowych szczepień na COVID-19 dla osób pełnoletnich. "Powszechne, obowiązkowe szczepienia pozwoliły wyeliminować wiele strasznych chorób. Z tą epidemią też możemy wygrać. Ale to się nie uda, jeśli dewizą rządu będzie 'tu jest Polska, tu się nie da'" - pisze poseł.

Poseł podkreśla, że "państwo ma obowiązek chronić życie obywateli". "Prawica straszy, że Zachód to 'cywilizacja śmierci'. Cywilizację śmierci mamy dziś nad Wisłą. Ludzie umierają, bo politycy boją się działać. To prawdziwy brak szacunku dla życia" - podsumowuje.

Według informacji wiceministra zdrowia, Waldemara Kraski, w ciągu ostatniej doby w Polsce wykryto 19 366 zakażeń koronawirusem. Zmarło 504 chorych na COVID-19.

Czytaj więcej

Koronawirus w Polsce - nowe dane. Kraska: W związku z COVID-19 zmarło ponad 500 osób