W piątek w urodzinowej imprezie dziennikarza Roberta Mazurka uczestniczyli prominentni politycy opozycji i obozu rządzącego - m.in. były przewodniczący PO Borys Budka, były szef MON Tomasz Siemoniak, poseł Sławomir Neumann, były minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef KPRM Michał Dworczyk, poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański, była wicepremier Jadwiga Emilewicz, poseł PiS Marek Suski, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Budka i Siemoniak oddali się do dyspozycji lidera PO Donalda Tuska, Neumann prawdopodobnie straci miejsce na liście wyborczej KO.

Czytaj więcej

Wlodzimierz Czarzasty
Urodziny Mazurka. Czarzasty tłumaczy, dlaczego został w Sejmie

W czasie, gdy politycy bawili się na imprezie, prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś składał w Sejmie sprawozdanie z działalności NIK w 2020 r. Na sali obrad słuchało go nieco ponad 20 posłów.

Czytaj więcej

Donalda Tuska zdenerwował Borys Budka, który nie przyznał się dziennikarzom, co robił wieczorem, zam
Polityczny kac po urodzinach Roberta Mazurka

Prezes NIK odniósł się do tej sprawy w piątek w mediach społecznościowych. Sygnalizując, że żartuje napisał, iż ma trochę żal do Roberta Mazurka. "Gdyby mnie zaprosił na urodziny mógłbym przedstawić sprawozdanie z działalności NIK większej liczbie posłów niż była w Sejmie" - stwierdził.

Przed tygodniem przemawiając do niemal pustej sali sejmowej Marian Banaś mówił, że w 2020 r. Najwyższa Izba Kontroli zrealizowała 91 tematów kontroli planowych oraz doraźne postępowania kontrolne w 63 tematach.

Czytaj więcej

Prezes NIK Marian Banaś w Sejmie
Marian Banaś w pustym Sejmie informował o działalności NIK
Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ

- NIK zrealizowała łącznie 2007 kontroli jednostkowych w 1629 podmiotach i sformułowała 4548 wniosków pokontrolnych. Ponadto zgłosiliśmy 122 wnioski de lege ferenda - mówił. Dodał, że do organów ścigania Najwyższa Izba Kontroli złożyła 55 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstw lub wykroczeń.