Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 26.10.2018 18:24 Publikacja: 26.10.2018 14:39
Foto: Adobe Stock
Komisja Europejska zaproponowała we wrześniu, żeby Unia Europejska skończyła ze zwyczajem zmiany czasu. Bo, według badań, zyski w postaci oszczędności energii oraz zarobków na ludziach spędzających więcej czasu poza domem w jasne letnie wieczory, nie są równoważone komplikacjami w transporcie, telekomunikacji, a wreszcie doświadczanymi przez wielu ludzi problemami z zaburzeniem rytmu biologicznego. Bruksela chciałaby, żeby obecna zmiana czasu była ostatnią, a już w marcu 2019 roku miałby być wprowadzony nowy system. Komisja jednak chcąc uszanować indywidualne zwyczaje społeczeństw różnych państw UE, zaproponowała, żeby każde państwo samodzielnie decydowało, czy chce pozostać w marcu 2019 roku przy czasie zimowym, czy przejść na letni. Ale te decyzje byłyby już nieodwracalne. Chodzi o brak zakłóceń na wspólnym rynku. Strefy czasowe w UE mogą być różne, i już teraz są. Szkodliwe dla rynku byłoby jednak, gdyby w części krajów czas był stały, a w innych zmieniał się z zimowego na letni i odwrotnie dwa razy w roku.
Była przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi odniosła obrażenia podczas podróży do Luksemburga i została przyjęta do szpitala na badania - poinformował jej rzecznik Ian Krager.
Centrysta Francois Bayrou został wskazany przez Emmanuela Macrona jako nowy premier Francji, po rezygnacji Michela Barniera.
Chińskie Ministerstwo Obrony w piątek po raz pierwszy odniosło się do doniesień o wzmożonej aktywności wojskowej w rejonie Tajwanu w ostatnich dniach.
Już w najbliższych dniach w Tbilisi może dojść do zaostrzenia kryzysu politycznego. Tymczasem Rosja dociska separatystyczną Abchazję, mieszkańcy pozostali bez prądu i bez wynagrodzeń.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Meta przekazała milion dolarów na fundusz inauguracyjny Donalda Trumpa. Ma to być element starań Marka Zuckerberga o poprawę relacji z prezydentem elektem i jego przyszłą administracją.
Poszukiwania Marcina Romanowskiego są prowadzone z ogromnym rozmachem. Byłego wiceministra szukają policjanci, którzy zajmują się głównie tropieniem zabójców, członków zbrojnych gangów i najgroźniejszych przestępców.
Jaki jest bilans pierwszego roku trzeciego rządu Donalda Tuska? O tym w najnowszym odcinku podcastu „Polityczne Michałki” rozmawiali Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Dzięki „The Great Circle” słynny archeolog dostał nowe życie.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Jeszcze zima się dobrze nie zaczęła, a w Szczecinie już druga „Odwilż”.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
W „Pułapce na myszy” Agathy Christie aktorzy Ateneum pokazują, że umieją grać na różnych instrumentach równocześnie. Czy to jeden z najlepszych spektakli roku? Niewykluczone.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas