Reklama

CNN: "Nietypowa aktywność" północnokoreańskich okrętów podwodnych

W ciągu kilku dni po przeprowadzonej w piątek 28 lipca przez Koreę Północną próbę rakietową z użyciem pocisku międzykontynentalnego, amerykańska armia odnotowała "nietypową" aktywność północnokoreańskich okrętów podwodnych na "bezprecedensowym poziomie" - informuje CNN.

Aktualizacja: 01.08.2017 09:19 Publikacja: 01.08.2017 08:51

CNN: "Nietypowa aktywność" północnokoreańskich okrętów podwodnych

Foto: AFP

CNN, powołując się na osoby związane z Pentagonem informuje, że amerykańska armia dysponuje poszlakami pozwalającymi stwierdzić, że północnokoreańskie okręty przeprowadzały testy swoich wyrzutni rakietowych sprawdzając mechanizm pozwalający na odpalenie pocisków woda-ziemia z pokładu okrętów podwodnych.

Chodzi o mechanizm tak zwanego "zimnego wystrzału" (ang. cold launch), który chroni okręt podwodny przed zapaleniem się w momencie odpalenia tego typu rakiety.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Pałac Prezydencki zwrócił się do MSZ. Chodzi o przemówienie Nawrockiego w USA
Polityka
Radosław Sikorski do Rosji na posiedzeniu ONZ: Nie przychodźcie skamleć, ostrzegaliśmy
Polityka
Tusk rośnie dzięki Nawrockiemu? Zaskakująca relacja premiera i prezydenta
Polityka
Sejm rusza z ustawą abolicyjną. Polskim ochotnikom z Ukrainy nie będą grozić kary
Reklama
Reklama