#RZECZoPOLITYCE Szczerba: Prezydent w gronie zdradzieckich mord

- Podczas przemówienia prezydenta na placu Krasińskich siedziałem w jednym rzędzie z Jarosławem Kaczyńskim i widziałem jak ten ostentacyjnie nie klaskał. Jak rozumiem, obecnie Andrzej Duda znalazł się w gronie tych zdradzieckich mord - mówił w programie #RZECZOPOLITYCE Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej.

Publikacja: 03.08.2017 10:30

#RZECZoPOLITYCE Szczerba: Prezydent w gronie zdradzieckich mord

Foto: rp.pl

W dzisiejszej "Rzeczpospolitej" publikujemy sondaż prezydencki, w którym prezydent Andrzej Duda ma 36 proc. poparcia, Donald Tusk 21 proc., a Robert Biedroń 16 proc. Mimo zawetowania przez głowę państwa dwóch ustaw reformujących sądownictwo nie zmalało jego poparcie wśród twardego elektoratu PiS. - Te weta były działaniem w celu pozyskania nowego elektoratu, więc myślę, że prezydent wiedział co robi - komentował Szczerba. - 36 proc. - czy to jest dużo? Przypominam sobie sondaże prezydenta Bronisława Komorowskiego, które oscylowały wokół 70 proc. To pokazuje, że to nie jest solidna baza społeczna - dodał. 

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Polityka
Akcja mobilizacja. Sztaby kandydatów mają napięte plany na finisz kampanii
Polityka
Nowy sondaż „Rzeczpospolitej”: Afera mieszkaniowa Nawrockiego bulwersuje nawet wyborców PiS
Polityka
Rząd Donalda Tuska zmienił nazwę programu. Usunął nazwisko ministra w rządzie PiS
Polityka
Sondaż partyjny. Podział mandatów kończy rządy Donalda Tuska. Trzecia Droga na progu
Polityka
Sławomir Mentzen informuje o groźbach, jakie otrzymuje. Grozić mają Ukraińcy