David Grann. Plemię, które zagubiło się w obcym świecie

Niewiele było miejsc w USA tak bardzo pogrążonych w chaosie i anarchii jak hrabstwo Osage. Sumy pieniędzy pochodzące z wydobycia ropy przewyższały kwoty będące wynikiem gorączek złota. Taka fortuna przyciągała typów spod ciemnej gwiazdy z całego kraju.

Publikacja: 09.02.2018 14:00

Rodzina Indian z plemienia Osagów. Od lewej Anna, która została zamordowana w tajemniczych okoliczno

Rodzina Indian z plemienia Osagów. Od lewej Anna, która została zamordowana w tajemniczych okolicznościach, jej matka Lizzie i siostra Mollie

Foto: EAST NEWS

Zabójstwa Anny Brown i Charlesa Whitehorna wywołały burzę. Nagłówek „Pawhuska Daily Capital" głosił: „Dwie ofiary morderstw odnalezione niemal w tym samym czasie". Mnożyły się teorie na temat tego, kto jest sprawcą. Dwie kule wydobyte z czaszki Whitehorna zostały wystrzelone z pistoletu kaliber .32 – takiej samej broni, z jakiej prawdopodobnie zabito Annę. Czy to przypadek, że obie ofiary były Osagami po trzydziestce? A może to dzieło wielokrotnego mordercy – kogoś takiego jak doktor H.H. Holmes, który zamordował co najmniej dwadzieścia siedem osób, większość podczas wystawy światowej odbywającej się w 1893 roku w Chicago?

Pozostało 97% artykułu

Czytaj dalej RP.PL

Tylko 9 zł aż za 3 miesiące!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Plus Minus
„Jak wysoko zajdziemy w ciemnościach”: O śmierci i umieraniu
Materiał Promocyjny
Firmy same narażają się na cyberataki
Plus Minus
„Puppet House”: Kukiełkowy teatrzyk strachu
Plus Minus
„Epidemia samotności”: Różne oblicza samotności
Plus Minus
„Niko, czyli prosta, zwyczajna historia”: Taka prosta historia
Materiał Promocyjny
Sieć T-Mobile Polska nagrodzona przez użytkowników w prestiżowym rankingu
Plus Minus
Gość "Plusa Minusa" poleca. Katarzyna Roman-Rawska: Otwarte klatki tożsamości