Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 01.02.2019 10:46 Publikacja: 01.02.2019 17:00
Foto: AdobeStock
Nadchodzą szalone lata 20. XXI wieku. To będzie czas sztucznej inteligencji i robotyzacji życia codziennego. Sektor high-tech intensywnie dąży do stworzenia tzw. internetu rzeczy – ogromnego ekosystemu inteligentnych urządzeń, które będą działać bez udziału ludzi. Wedle tych planów inteligentne systemy informatyczne będą samodzielnie zarządzały budynkami, fabrykami, a nawet sterowały funkcjonowaniem miast. Drony zastąpią kurierów, a autonomiczne samochody taksówkarzy.
„Inteligencję" posiądą przedmioty codziennego użytku, które jak zwierzęta będą zdolne do komunikowania się z otoczeniem i wzajemnej współpracy. Inteligentny budzik da sygnał do rozpoczęcia poranka, inteligentny zegarek troskliwie będzie monitorował pracę serca w czasie porannej gimnastyki i zleci jej analizę automatom diagnostycznym, które zastąpią lekarzy pierwszego kontaktu. Brzmi futurystycznie? Smartfon w ledwie dziesięć lat przekształcił się z ekskluzywnego gadżetu w urządzenie, bez którego nie jest w stanie wyjść z domu ponad 2 miliardy ludzi.
Lider antyrządowego obozu Péter Magyar odnosi polityczne sukcesy, o jakich węgierska opozycja przez lata mogła t...
Magdalena Biejat: „To są skandaliczne słowa i one nie powinny mieć nigdy miejsca w debacie publicznej, bo nie ma...
Przedwyborcza debata „Super Expressu” była najciekawszym akcentem tej kampanii. Trzymała w napięciu, ujawniała r...
Być może największym błędem kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego było opublikowanie przez kandydata książki...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Pora przestać wierzyć w mrzonki o rynku, który ureguluje się sam. Pisarze są na początku łańcucha pokarmowego, p...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas