Dezinformacja. Atak na umysły

Jak radzić sobie w świecie, w którym nie wiadomo, co jest prawdą, a co kłamstwem? Czy nasza cywilizacja jest przygotowana na takie zmiany? Jak zmieniło się współczesne pole walki, na którym operują służby wywiadowcze? I jaka przyszłość czeka technologię deep fake? O tym wszystkim rozmawiają Hubert Salik i Michał Płociński w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

Aktualizacja: 02.10.2020 13:11 Publikacja: 02.10.2020 13:05

Dezinformacja. Atak na umysły

Foto: Plus Minus

Pogubiliśmy się w świecie, w którym nie ma już zbyt wielu pewników. Czy to tylko naturalna konsekwencja rozwoju technologicznego? Co zmieniło pojawienie się mediów społecznościowych? Kto i do jakich celów wykorzystuje informacyjną kakofonię, jaka powstała w globalnej sieci?

Jaką rolę pełni dezinformacja w rosyjskim arsenale wywiadowczym? Czy po narzędzia dezinformacji sięgają inne światowe służby? Jaka jest rola tych narzędzi na współczesnym polu walki? I czy polskie służby potrafią sobie radzić z ofensywnymi działaniami innych państw?

Czy tzw. technologia deep fake rozwinie się do tego stopnia, że już zupełnie nie będziemy w stanie dociec do tego, czy nagranie wideo jest prawdziwe, czy jednak zostało zmontowane w sposób niezauważalny nawet dla najlepszych programów i ekspertów? A jeśli tak, to jak się przed tym bronić? W jaki sposób zmienić nasze postawy, podejście do informacji i w zasadzie całe życie społeczno-polityczne, by nie dać się rozgrywać służbom, którym zależy na destabilizacji naszego społeczeństwa?

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Plus Minus
„Cannes. Religia kina”: Kino jak miłość życia
Plus Minus
„5 grudniów”: Długie pożegnanie
Plus Minus
„BrainBox Pocket: Kosmos”: Pamięć szpiega pod presją czasu
Plus Minus
„Moralna AI”: Sztuczna odpowiedzialność
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Plus Minus
„The Electric State”: Jak przepalić 320 milionów
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne