Aktualizacja: 30.04.2015 23:00 Publikacja: 30.04.2015 22:18
Dominik Zdort
Foto: Fotorzepa/Ryszard Waniek
Ja jednak najczęściej robię zakupy w sklepie Simply. Nie jest najbliżej redakcji i nie jest najtańszy. Ma mnóstwo wad – nie największy wybór towarów, w dodatku ostatnio, po redukcji personelu, tworzą się przy kasach długie kolejki. Dla mnie jednak najważniejsza jest jedna jego zaleta: darmowe plastikowe torebki.
Wiem, nie ma darmowych reklamówek, podobnie jak nie ma darmowych obiadów. Cena jest wliczona w towary, które kupujemy. Ale lubię być rozpieszczany, więc cieszy mnie ten drobny sklepowy komfort: świadomość, że po zrobieniu zakupów nie muszę się martwić, w co je zapakować. Że – jeśli będę potrzebował albo po prostu będę miał taki kaprys – mogę wziąć nawet i dziesięć torebek.
Wiele wskazuje jednak, że niebawem ten komfort się skończy. Oto Unia Europejska uznała, że wie lepiej, czego potrzebują obywatele oraz jak powinny działać prywatne placówki handlowe. Albo darmowe torebki o grubości poniżej 50 mikronów zostaną całkowicie zakazane na terenie Wspólnoty, albo wprowadzone będą „kwoty torebkowe" – do 90 sztuk rocznie na obywatela.
Czy Europa uczestniczy w rewolucji AI? W jaki sposób Stary Kontynent może skorzystać na rozwiązaniach opartych o sztuczną inteligencję? Czy unijne prawodawstwo sprzyja wdrażaniu innowacji?
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
W „Miastach marzeń” gracze rozbudowują metropolię… trudem robotniczych rąk.
Spektakl „Kochany, najukochańszy” powstał z miłości do twórczości Wiesława Myśliwskiego.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
Muzeum Gazowni Warszawskiej to niezwykła przestrzeń, gdzie przeszłość i przyszłość przenikają się, tworząc inspirujące środowisko dla wydarzeń biznesowych i konferencji. Zlokalizowane w zabytkowym budynku dawnej aparatowni i tłoczni gazu, Muzeum zostało starannie odrestaurowane, aby oddać ducha epoki, zachowując jednocześnie pełną funkcjonalność nowoczesnej przestrzeni.
Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu ma szansę być gotowy na przełomie 2028 i 2029 roku.
Złoty w czwartek notował nieznaczne zmiany wobec euro i dolara. Większy ruch było widać w przypadku franka szwajcarskiego.
Nawet w grudniu samorządy dokonują nasadzeń nowych drzew. Są to specjalne okazy.
W zbliżające się święta i sylwestra, jak co roku, najwięcej turystów wypoczywać będzie w górach, gdzie wolnych pokojów ubywa z dnia na dzień. Sporym zainteresowaniem cieszą się również miasta organizujące telewizyjne imprezy sylwestrowe - wynika z analizy Nocowanie.pl.
Największy przewoźnik krajów nordyckich, Scandinavian Airlines, po kilku latach przerwy znów będzie latać z Portu Lotniczego Wrocław.
Aktywiści Ostatniego Pokolenia planują kolejną blokadę Wisłostrady w Warszawie. Ma to być „największa akcja w historii”. Urzędnicy nie widzą problemu w wynajmowaniu przybudówce tej organizacji lokalu z zasobów miejskich.
Czwartek na rynku walutowym będzie upływał pod znakiem decyzji banków centralnych. Jak zareaguje na nie złoty?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas