Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 30.09.2018 12:47 Publikacja: 28.09.2018 00:01
Nikt tu nie chce szukać kompromisu, celem jest zwycięstwo absolutne. Albo my, albo oni.
Foto: Fotorzepa/ Piotr Guzik
W różnych krajach zachodniego świata widać konflikty, które coraz trudniej rozstrzygać, odwołując się wyłącznie do liberalno-demokratycznych procedur. Jeśli popatrzymy na wojnę totalną, jaką wydały lewicowo-liberalne elity w USA prezydentowi Donaldowi Trumpowi, łatwo możemy skonstatować, że spór demokratów z republikanami osiągnął nieznaną dotąd intensywność. W Hiszpanii spór o niepodległość Katalonii skończył się tym, że liderzy ruchu separatystycznego znaleźli się w areszcie z poważnymi zarzutami, choć przecież ani nie użyli wojska, ani policji, ani siły fizycznej przeciwko swojemu rządowi. Jak można rozwiązać ten spór za pomocą zasad liberalnej demokracji?
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Nawet przy terytorialnych ustępstwach Kijowa zawieszenie broni na ukraińskim froncie przyniosłoby Moskwie tyleż...
Książka szkockiego pisarza, poety i redaktora R. T. Andersona przypomina przepisy sprzed 200 lat i pokazuje, co...
Serialowa Polska kryminałem stoi. „Langer” przypomina jednak, że nie wszystkie produkcje są udane.
Lato tego roku nie jest w Polsce uciążliwe, ale na świecie będzie coraz bardziej gorąco i sucho. Potwierdza to „...
Gdy w 2021 r. talibowie wrócili do władzy w Afganistanie, Åsne Seierstad poczuła, że nie ma wyboru – musi tam wr...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas