Aktualizacja: 09.01.2019 23:52 Publikacja: 11.01.2019 19:00
Foto: Forum
Mówi pan swoim studentom, że aby zostać zauważonym, trzeba wymyślić jakiś sposób na siebie?
Wiadomo, że po skończeniu studiów nie tak łatwo jest się odnaleźć, ale trzeba swojej drogi szukać rozsądnie poprzez pracę, a nie desperacko rozglądać się za konkretną galerią komercyjną, która będzie wystawiała młodego artystę. Dla niego to strzał w stopę. Nawet gdy znajdzie galerię, która go przyjmie, będzie wymagała od niego powtarzalności dzieła, czyli zagwarantuje totalny brak rozwoju na wczesnym etapie twórczości. Odradzam im to, bo można zostać przykutym do dzieła na długo. Dlatego radzę wymyślać się poprzez pracę i mieć świadomość, że to proces długotrwały i otwarty.
Czy Europa uczestniczy w rewolucji AI? W jaki sposób Stary Kontynent może skorzystać na rozwiązaniach opartych o sztuczną inteligencję? Czy unijne prawodawstwo sprzyja wdrażaniu innowacji?
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
W „Miastach marzeń” gracze rozbudowują metropolię… trudem robotniczych rąk.
Spektakl „Kochany, najukochańszy” powstał z miłości do twórczości Wiesława Myśliwskiego.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
Polska biznesmenka i kolekcjonerka otworzy w Szwajcarii 2 stycznia zbudowane przez nią Muzeum Susch.
W czwartek 29 września w Zakopanem rozpoczyna się trzydniowy Przegląd Filmów o Sztuce.
Muzeum Sztuki pokazuje dokonania artysty z ostatnich 40 lat.
Szapocznikow i Bałka utrzymali pozycje, Wróblewski i Opałka – awansowali.
Dzieła artystów z czołówki Kompasu Sztuki kosztują setki tysięcy złotych.
"Pokażcie nam wasze marzenia" - wystawa szesnastu prac czołowych artystów polskich i zagranicznych z kolekcji MSN na gdyńskim festiwalu.
16 stycznia wystawa "Dla każdego gestu inny aktor" otworzy dziesiąty rok działalności Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.
„Potrzeba wolności" w krakowskim MOCAK-u prezentuje prace blisko 50 artystów z 17 krajów europejskich – pisze Monika Kuc
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas