Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 28.09.2016 23:44 Publikacja: 28.09.2016 23:41
Foto: materiały prasowe
To kolejna próba reaktywowania imprezy mającej długą, acz niezbyt regularną historię. Pierwszy Przegląd Filmów o Sztuce odbył się w Zakopanem w 1968 roku - towarzyszył „2. Salonowi Lutowemu 68” (poświęconemu grafice ogólnopolskiej) oraz „3. Salonowi Marcowemu 68”, na którym wystawiało dziewięciu wybitnych polskich malarzy m.in. Brzozowski, Nowosielski, Gierowski, Stajuda. Inicjatorami Przeglądu byli Grzegorz Dubowski i Władysław Hasior. Początkowo Przeglądy odbywały się co roku, od 1976 roku - co dwa lata. Nawet wprowadzenie stanu wojennego nie przeszkodziło, aby w roku 1982 doszło do XII Przeglądu Filmów o Sztuce. Ostatnia edycja odbyła się w roku 1988. Trzy lata później próbowano reaktywować imprezę – bez dalszych konsekwencji.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Dokument „Dzieci z Favoriten" jest ważną opowieścią o problemach migracji. Teraz zaktualizowały go wydarzenia os...
Słynny występ w kolońskiej Operze Keitha Jarretta, który przeszedł do historii jazzu, zorganizowała osiemnastola...
19. Festiwal Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu odbędzie się w dniach 26 lipca...
Michael Madsen, aktor, którego kojarzymy głównie z ról w kultowych filmach Quentina Tarantino, takich jak „Kill...
Szaleństwa nie ma, ale w lecie każdy znajdzie w kinie coś dla siebie. „Jurassic World: Odrodzenie” w kinach już...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas