Aktualizacja: 28.12.2014 11:03 Publikacja: 28.12.2014 09:00
Beata Zubowicz
Foto: Fotorzepa, Ryszard Waniek Ryszard Waniek
Ponieważ zbrodnia wstrząsnęła Polską, dziennikarze z różnych stacji wałkowali w kółko tę samą kwestię: dlaczego zabili? Kto winny? Może ociekająca krwią popkultura, a może coś zupełnie innego.
W studiu TVN 24 zasiedli nie byle kto: feministka, prawniczka, doktor habilitowana Monika Płatek – jak czytamy w Wikipedii – zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Warszawskiego, oraz Łukasz Ługowski, pedagog i psycholog, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Kąt w Warszawie. Przez chwilę rozmowa szła w przewidywalnym kierunku, by nagle skręcić. – To wychowanie – orzekła pani profesor i wyjaśniła – „Proszę spojrzeć, ile będzie o honorze ojczyzny, który wyraża się ilością pomników, na których stoją w końcu mordercy, a my ich nazywamy patriotami, bohaterami" – mówiła Monika Płatek (staram się cytować jak najdosłowniej). Ponieważ prowadząca rozmowę dziennikarka milczała ze smętną miną, nie dowiedzieliśmy się, co u diabła ma piernik do wiatraka, a młodociani mordercy z Białej Podlaskiej z patriotami. Ani tego, jakich to niby morderców nazywamy bohaterami i stawiamy im pomniki.
Czy Europa uczestniczy w rewolucji AI? W jaki sposób Stary Kontynent może skorzystać na rozwiązaniach opartych o sztuczną inteligencję? Czy unijne prawodawstwo sprzyja wdrażaniu innowacji?
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
W „Miastach marzeń” gracze rozbudowują metropolię… trudem robotniczych rąk.
Spektakl „Kochany, najukochańszy” powstał z miłości do twórczości Wiesława Myśliwskiego.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
Złoty w czwartek notował nieznaczne zmiany wobec euro i dolara. Większy ruch było widać w przypadku franka szwajcarskiego.
Wysoce ryzykowne jest zamieszczenie Polsatu i TVN w wykazie firm strategicznych Polski na podstawie rozporządzenia z uwagi na wtórną w tym stanie faktycznym działalność telekomunikacyjną, a nie podstawową – medialną (audiowizualną).
Czwartek na rynku walutowym będzie upływał pod znakiem decyzji banków centralnych. Jak zareaguje na nie złoty?
Olefiny Daniela Obajtka, dwie wieże w Ostrołęce, przekop Mierzei Wiślanej, lotnisko w Radomiu. Wszyscy już wiedzą, że miliardy wydane na te inwestycje to pieniądze wyrzucone w błoto. A kiedy dowiemy się, kto poniesie za to odpowiedzialność?
Rząd Donalda Tuska chroni swoich sojuszników. Ale zarazem trudno dyskutować z faktem, że w dobie wojen hybrydowych jest to ważne dla polskiej demokracji.
Wieść gminna niosła, że amerykański Warner Bros Discovery zamierza sprzedać TVN Węgrom lub Czechom. Ale ja się z decyzji premiera cieszę. Dopisuję ją do mojej prywatnej listy „kamieni milowych” na drodze do przywrócenia praworządności w Polsce.
Zapowiedź umieszczenia telewizji TVN i Polsat na liście polskich firm strategicznych to symbol czasów, w których przyszło nam żyć. Coś, co wczoraj wydawałoby się niemożliwe, jutro może być oczywiste.
Czy prawo do wypowiedzi jest współcześnie nadużywane, czy skuteczniej tłumione?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas