Prof. Andrzej Bryk: W kulturze liberalnej najważniejsza jest „realizacja siebie”

W kulturze liberalnej wyznacznikiem życiowej satysfakcji jest „realizacja siebie" z absolutną kontrolą nad swoim losem. Konsekwencją jest tratowanie dziecka nie jako daru, lecz wyboru lub kłopotu - mówi Prof. Andrzej Bryk, historyk idei i ustrojów.

Aktualizacja: 20.11.2016 15:22 Publikacja: 17.11.2016 09:37

Prof. Andrzej Bryk: W kulturze liberalnej najważniejsza jest „realizacja siebie”

Foto: Rzeczpospolita

Plus Minus: Polski projekt zakazu aborcji rozjuszył niedawno Parlament Europejski. Czy prawo do zabijania płodu jest aż tak istotnym prawem człowieka? O co tak naprawdę ta wrzawa?

Prof. Andrzej Bryk: O zdobycze rewolucji. Liberalny świat Zachodu wciąż jest przecież w stanie rewolucji kulturowej trwającej od półwiecza. Co więcej, pokolenie wychowane w tym duchu rządzi teraz Unią Europejską. Przypomnę, że fundamentem tej rewolucji było założenie, że cały dorobek kulturowo-religijny Zachodu jest strukturą opresji, od której należy się uwolnić, budując nowe społeczeństwo równych praw. Jak? Teraz na przykład prowadzi się operację na języku, zmieniając definicję pojęć.

Pozostało jeszcze 96% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Plus Minus
Podcast „Posłuchaj Plus Minus”: Sztuczna inteligencja zabierze nam pracę
Plus Minus
„Samotność pól bawełnianych”: Być samotnym jak John Malkovich
Plus Minus
„Fenicki układ”: Filmowe oszustwo
Plus Minus
„Kaori”: Kryminał w świecie robotów
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Plus Minus
„Project Warlock II”: Palec nie schodzi z cyngla