Borys Szyc jako Forst serialu kryminalnym według Remigiusza Mroza

„Tajemnicza śmierć na Giewoncie i Wiktor Forst, który nie będzie miał w tej sprawie z górki” – tak zapowiadany był nowy serial „Detektyw Forst” z Borysem Szycem. Premiera 11 stycznia.

Publikacja: 11.01.2024 14:06

Borys Szyc jako Forst serialu kryminalnym według Remigiusza Mroza

Foto: mat.pras./Jan Wierzejski

W tytułowej roli charyzmatycznego komisarza Wiktora Forsta zobaczymy jednego z najpopularniejszych polskich aktorów, Borysa Szyca, po zeszłorocznym sukcesie w „Warszawiance”, który już na dawno promował książkę o komisarzu słowami: ”Rewelacyjna lektura. Chciałbym w tym zagrać”.

Borys Szyc i II wojna światowa

Wspierającą komisarza w śledztwie dziennikarkę Olgę Szrebską gra Zuzanna Saporznikow, nieustępliwą prokurator Dominikę Wadryś-Hansen - Kamilla Baar, a Andrzej Bienias wcieli się w inspektora zakopiańskiej policji Edmunda Osicę.

Czytaj więcej

Serialowe Złote Globy. Kolejny triumf „Sukcesji”

Fabuła jest następująca: kiedy Tatry stają się areną brutalnych morderstw, komisarz Forst wkracza do akcji. Działając wbrew procedurom, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkrywa spisek sięgający korzeniami II Wojny Światowej.

Serial powstał na motywach powieści „Ekspozycja” i „Przewieszenie” Remigiusza Mroza, który również pojawi się na ekranie w jednej z ról.

Reżyserem jest Daniel Jaroszek, laureat Nagrody Publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz czterech Orłów - Polskich Nagród Filmowych, za swój pełnometrażowy debiut „Johnny” (Netflix). Za scenariusz odpowiadają Agata Malesińska i Jacek Markiewicz, a za zdjęcia Piotr Uznański. Producentami filmu są Borys Szyc, Marta Barańska i Tomasz Morawski.

Czytaj więcej

Seriale w 2023 roku. Więcej. Szybciej. Lepiej?

Twórcy to Daniel Jaroszek (reżyseria) oraz Agata Malesińska, Jacek Markiewicz (scenariusz). W pozostałych rolach: Aleksandra Grabowska, Szymon Wróblewski, Maciej Pesta, Michał Suwada, Tomasz Pogoń, Artur Barciś, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik.

Forst i Chyłka

Warto przedstawić komisarza Frosta. Jest głównym bohaterem serii powieściowej Remigiusza Mroza. W powieściowym cyklu walczy ze złem, lecz sam również trafia do więzienia. Ktoś czyha na jego życie. Bohater nie wierzy, że znajdzie sojusznika, który zechce mu pomóc w walce z Bestią, na szczęście okazuje się, że jego obawy są bezpodstawne.

Komisarz Forst przeżywa trudne chwile, ale wychodzi z nich zwycięsko. Kto stoi za morderstwami, kim są uchodźcy, jak zwyciężyć zło? Na te pytania odpowiedź podsuwa Remigiusz Mróz.

Remigiusz Mróz to król książkowej sprzedaży. Poza serią z Komisarzem Forstem, stworzył cykl z Joanną Chyłką oraz trylogię "Parabellum". Stworzył też wiele pojedynczych książek kryminalnych, np.: "Czarna Madonna".

Platformy streamingowe
„Problem trzech ciał” - serial, który pobudza do myślenia
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Platformy streamingowe
Serial „1670” będzie miał dalszy ciąg
Platformy streamingowe
„Reżim” z Kate Winslet. Putin, Trump, Le Pen i Rasputin w jednym
Platformy streamingowe
Nowy „Szogun”. Mocny początek z seppuku i gotowaniem ludzi
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Platformy streamingowe
Tajemniczy Cristóbal Balenciaga bohaterem nowego serialu