Messi zmierzy się z Neymarem w finale Copa America

Argentyna awansowała do finału Copa America po wygraniu, w rzutach karnych, półfinału z Kolumbią - informuje AP.

Aktualizacja: 07.07.2021 06:52 Publikacja: 07.07.2021 05:28

W finale zmierzą się więc reprezentacje prowadzone przez dwie największe obecnie gwiazdy południowoamerykańskiego futbolu - Neymara (Brazylia) i Lionela Messiego (Argentyna).

Półfinałowy mecz Kolumbii z Argentyną zakończył się remisem 1:1 - i zwycięzcę musiały wyłonić karne. Bohaterem konkursu "jedenastek" był bramkarz Argentyny, Emiliano Martinez, który obronił trzy rzuty karne.

Argentyna nie wygrała Copa America od 1993 roku (tamto zwycięstwo było też ostatnim tryumfem Argentyny w wielkiej imprezie piłkarskiej). AP przypomina, że w 1993 roku Argentyna również wygrała z Kolumbią w rzutach karnych w meczu półfinałowym (0:0, karne 6:5).

Wynik meczu z Kolumbią otworzył już w siódmej minucie Lautaro Martinez, któremu asystował Messi (to jego piąta asysta w turnieju).

W drugiej połowie do ataku rzuciła się Kolumbia - po strzałach jej piłkarzy piłka trafiała w słupek i poprzeczkę, aż w 61. minucie wyrównał Luis Diaz, który strzałem z bardzo ostrego kąta pokonał Martineza.